Akrep burcu Ağustos 2015 yorumu, Venüs gerilemesi ve Jüpiter’in etkileri ile 31 Temmuz Dolunay ve 14 Ağustos Yeniay gündemini içeriyor. Ağustos ayları akrep için her zaman önemli olmuştur. Güneş aslan burcundayken, akrebin hayatında da gelişmeler yaşanır. Peki Ağustos 2015 neden önemli? Birincisi, 10 gündür Venüs gerilemesinin etkilerini yaşıyoruz, Ağustos’ta devam edecek ve Eylül’ün ilk haftası sona erecek. Venüs 2 farklı alana etki eder: maddi/finansal konular ve ilişkiler/evlililik. Venüs gerilemesi çok önemli bir konu, özel bir yer ayırmak şart. Öyle yaptım, hakkında bir yazı yazdım, linkini birazdan paylaşacağım. İkincisi, 11 Ağustos’ta Jüpiter burç değiştiriyor. Jüpiter her geçen yıl akrep burcuna yaklaşıyor, 2 yıl kaldı, 2017 yılında akrepte olacak. O zamana kadar sizi es geçecek sanmayın, harika bir yıl sizi bekliyor, anlatacağım birazdan. Son olarak, 2 Ağustos’ta Satürn gerilemesi sona eriyor, sevinilmesi gereken bir gelişme çünkü birkaç aydır sizin burcunuzdaydı, üzerinizdeki baskının nedeni oydu. Şimdi meraklısı için Ağustos 2015 astroloji gündemini özetleyeyim, sonra konuya döneceğim:

 • 31 Temmuz Dolunay
 • 31 Temmuz gerileyen Venüs aslan burcunda
 • 2 Ağustos Satürn gerilemesi bitiyor
 • 3 Ağustos Jüpiter – Satürn etkileşimi
 • 5 Ağustos Venüs – Jüpiter kesişimi
 • 7 Ağustos Merkür başak burcunda
 • 9 Ağustos Mars aslan burcunda
 • 11 Ağustos Jüpiter başak burcunda
 • 13 Ağustos Merkür – Neptün karşıtlığı
 • 14 Ağustos Yeniay
 • 15-22 Ağustos Güneş – Venüs kesişimi
 • 23 Ağustos Güneş başak burcunda
 • 29 Ağustos Dolunay
Akrep burcuna göre Ağustos 2015 gündemine şimdi geçebiliriz.

Akrep Burcu Ağustos 2015 Genel Görünümü

Venüs gerilemesinden başlamak istiyorum! Venüs gerilemesi hata yapma ihtimalini artırdığı için dikkatli olmak, olası etkilerinden haberdar olmak çok önemli. Böylece tuzağına düşmeden atlatabiliriz. Hem kim hata yapmak ister ki? Son günlerde ülke gündemimizdeki gelişmelere bakınca, Venüs gerilemesini görebilirsiniz. Ne zaman ki Venüs gerilemeye başladı, diplomatik ilişkilerde hareketlilik de başladı. Yeni anlaşmalar yapılıyor, eski anlaşmalar/uzlaşmalar gözden geçiriliyor, bazıları iptal ediliyor vs. Uzlaşmanın gezegeni Venüs gerileyince şartları yeniden gözden geçirmek, birliktelikleri sorgulamak için fırsat doğuyor; bu arada kavga gürültü de artıyor, savaş sesleri yükseliyor. Venüs gerilemesi çok önemli olduğu için hakkında ayrı bir yazı yazdım, mutlaka okunmalı: Venüs Gerilemesinin Etkileri

Satürn gerilemesi bitiyor, akrep burcu nasıl etkilenecek?

2015 yılına başladığımızda Satürn; gelirinizi, iş hayatınızı ve mal varlığınızı temsil eden alana geçmişti. Haziran ayına kadar da bu alanda kaldı, eminim ki iş hayatınızda bir baskı unsuru olarak kendini göstermiştir. Bu etkiyi yaşayan herkes önce işini, çalışma şartlarını ve kazancını sorgulamaya başlar. Siz henüz tam sorgulama safhasına geçmediniz, o safha 2016 yılında gelecek. O zaman geldiğinde, iş hayatınızda bir şeylerin değişmesi gerektiğine karar vereceksiniz, işinizi/kazancınızı yetersiz bulacaksınız. Hep böyle oluyor, ben de zamanında doya doya hissettim, ondan biliyorum 🙂 Satürn’ün bu etkisi, Haziran ayında bir mola verdi, molası devam ediyor. Şu anda Satürn yeniden sizin burcunuzda, bu nedenle iş hayatınız asli baskı unsuru değil. Birkaç aydır işiniz değil “hayatınızın tamamı” dert konusu. Belki enerjiniz azaldı ve yorgunsunuz, belki isteklerinize ulaşmakta yeni engeller çıktı, sıkıldınız. Egonuz da hassas, çabucak sinirleniyorsunuz, insanların tavrı hoşunuza gitmiyor. Böyle dönemde herkesin ortak tepkisi, suçu en yakınındaki insanda bulmak oluyor. Sonuçta kızgınlığınız eşiniz/sevgiliniz veya ailenizden birine yönelmiş olabilir. Kimsede suç aramayın, Satürn baskısı bitince rahatlayacaksınız. Zaten bitmek üzere! 2 Ağustos‘tan itibaren gerileme sona eriyor ve baskı azalmaya başlayacak. Eylül bittiğinde de tamamen bitmiş olacak. Bir sonraki Satürn gerilemesi Nisan 2016’da yay burcunda gerçekleşecek, o zamana kadar Satürn kaynaklı zorluk ve baskıdan uzak olacaksınız. Bu süreçte iş ve gelir olanaklarını araştırmak, belki gayrimenkul yatırımları planlamak Satürn etkisinin doğasında var. Ben yapmayın desem de biliyorum ki, yakında gündeminiz yeniden işiniz, kazancınız ve rahat etme ihtiyacınız olacak. Yolunuz açık olsun.

31 Temmuz Dolunay

Burcuna Göre okurları çok iyi biliyor ama yeni okurlarım için söyleyeyim: Her Dolunay, geçmişten gelen bir meselenin sonuçlanmasına, karara bağlanmasına ve bir şekilde gündemden düşmesine vesile olur. Bu kural değişmez. 31 Temmuz Dolunayı kova burcunda yaşanacak ve gündem de 4 – 5 Ağustos gibi sonuçlanacak. Dolunay sırasında diğer gezegenlerden olumsuz bir etkileşim olmayacak, gündeminizin de olumsuz sonuçlanmayacağını varsayabiliriz. Akrep burcu Ağustos Dolunay gündemindeki olasılıklar şunlar:
 1. aile hayatınızla ilişkili bir gündem netleşecek
 2. bir gayrimenkul konusu varsa karar alınacak
 3. ev değişimi, alım-satım gündemdeyse sonuçlanacak
 4. yatırımlarınız varsa, bir karar vermeniz gerekecek
 5. evliyseniz eşinizle/çocuklarınızla akalı gündem sona erecek
 6. geçmişte atılan bir adım yeniden gündeme geldiyse, o konuda yeniden bir karar vermeniz gerekecek
 7. geleceğinizi sağlama almak için bir şey yapmanız, güvende hissetmek için harekete geçmeniz de mümkün
Venüs gerilemesinin oluşturduğu gündemle Dolunay ilişkili olabilir, bunu anlamak için Venüs gerilemesi yazımı okumanızı bir kez daha hatırlatıyorum.

14 Ağustos Yeniay

Yeniay 14 Ağustos’ta aslan burcunda gerçekleşiyor. 15 Ağustos’ta ise Güneş-Venüs kavuşumu var, 40 günlük Venüs gerilemesinde önemli bir dönemeç! Önce Yeniay gündeminize dair olasılıklardan bahsedeyim, sonra da kavuşumdan:
 1. kariyerinizle ilgili yeni bir dönem başlıyor
 2. itibarınızı etkileyecek, gücünüzü göstermeniz gereken bir  adım atacaksınız
 3. nişan/evlilik gibi toplumsal rolünüzü değiştirecek bir karar alacaksınız
 4. çocuk sahibi olmak/karar vermek de aynı kapsamdadır, bu da bir ihtimal
Güneş-Venüs kavuşumu, finansal/maddi konularda sürpriz olaylar yaşanmasına neden olabilir. Bu dönemlerde iş hayatında, parasal/maddi meselelerde yaşanabilecek her türlü gelişmeye ihtiyatlı yaklaşmak en doğrusu olur. Her ne kadar Yeniay yeni başlangıçlar demekse de, oluşan gündemi hemen sahiplenmeyin, önce değerlendirmek için kendinize zaman tanıyın. Mesela yeni bir işe başvurmak istediniz diyelim, bunu hemen yapmayın. Diğer yandan, borç/alacak ilişkisinden uzak durmak, kredi kullanmamak da en doğrusu! Yeniay sırasında Mars aslan burcunda olacak. 9 Ağustos, Mars’ın aslana geçiş tarihi. Bu çok iyi bir etki olmakla birlikte, gergin olacağınızı da söylemeliyim. Özellikle üst perdeden konuşacak insanlara, aile büyüklerine veya iş yerindeki üstlerinize karşı tahammülünüz azalacaktır. Bununla birlikte, Mars enerjisinin iyi yanı çok daha fazla! Mesela işte terfi söz konusuysa veya başarmak için bütün gücünüzü seferber ettiğiniz bir konu varsa, Mars kaynaklı cesaret ve enerji işinizi kolaylaştıracaktır. Sizi durdurabilmek çok zor olacak. Şimdi sıra en güzel haberde: Jüpiter başak burcuna geçiyor!

Jüpiter’in Akrep Burcuna Yeni Etkileri

Jüpiter 11 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor, yeni bir dönem başlıyor. Hepimiz açısından bir dönüm noktası! Peki akrep burcu nasıl etkilenecek, hangi alanda şans/fırsatlar bulacak? Olasılıkları birkaç başlıkta anlatayım, ilerleyen günlerde Jüpiter etkileri hakkında detaylı yazılar yazacağım:
 1. çok değerli insanlarla tanışacaksınız, çevreniz genişleyecek
 2. bu insanlardan birisi, gelecekteki eşiniz de olabilir
 3. yükselmek için destek bulacaksınız, insanlar sizi yanında görmek isteyecek
 4. ihtiyaç duyduğunuzda bir yardım eli uzanacak
 5. çevreniz genişleyecek, popüler ve başarılı olacaksınız
 6. sağlık sorunları varsa, profesyonel destek bulmak kolaylaşacak
Bu öyle bir dönem ki, birçok okurum “ben nasıl bu noktaya kadar gelebildim” diyecek! En güzelini yaşamanızı dilerim 🙂 Ceyhun]]>