Temmuzu Sevmek için 5 Sebep Bu ay Merkür-Venüs etkilerinden bahsedeceğim, BurcunaGöre tarihinde ilk defa…Peki daha önce neden yazmadım? İlk yazımı 23 Nisan 2014 tarihinde yazdım, (nostalji için Astrolojide Güneş) hemen sonrasında, 28 Nisan’da yılın en önemli olayı oldu: Boğa Burcunda Güneş Tutulması. Takip eden günlerde, güneş tutulmasının öneminin yeterince anlatılmadığını/bilinmediğini gördüm ve 1 ay boyunca olası etkileri anlattım. Sonrasında zorlu astrolojik etkiler hiç bitmedi: Neptün, Satürn ve Uranüs Retrosu ve Mars-Uranüs karşıtlığı gibi… Düşünsenize, hayatımız 2014 yılında yeniden şekillenmedi mi? Artık hepimiz başka insanlar olduk, kimimiz eskiye kıyasla çok farklı hayatlar yaşıyoruz. 2014 Venüs yılı değildi, Satürn ve Uranüs yılıydı. Bu arada biliyor musunuz, akrep burcu astrolojiyi temsil eder! Çünkü her akrep burcu, insanların neyi neden “şimdi” yaptığını, geleceğin karanlık yüzünü öğrenmek konusunda çok isteklidir. (Astroloji de bunun için var) Bu motivasyon, akrep burcunun başarısının en temel kaynaklarından birisidir ayrıca. Bunu iyi bildiğim için, her yazımda belirtirim, akrep burcuna saygım/hürmetim başkadır. Çok uzattım 🙂 Sonuç: bu ay Merkür ve Venüs hakkında “light” bir yazı bulacaksınız, elbette Satürn etkisine değinmeden geçmeyeceğim.

10 AĞUSTOS DOLUNAY

Akrep burcu, Ağustos ayının başından bu yana işinde gücünde yükselmek istiyor, daha başarılı/saygın bir konum için imkanları seferber etmiş durumda. 10 Ağustos’ta kova burcunda bir dolunay yaşayacağız, ki kova burcu dolunayı akrep burcu için çok önemlidir çünkü kova-akrep etkileşimi hareket enerjisi açığa çıkarır. Dolunay, son günlerde statünüze ve başarma arzunuza yönelen isteğinizin, eviniz ve ailenizle alakalı konularda beliren ihtiyaçlarla çatışacak. Her dolunay, doğası gereği bir çatışma/ikilik oluşturur ve her ay yaşanır, bu nedenle hepimiz dolunay enerjisine alışığız zaten. Öncelikle, haberler güzel! Sonuçta Ağustos ayındayız 🙂 10-15 Ağustos tarihleri arasında devam edecek olan dolunay, arada kalmanıza neden olacak ama sonuçlarının iyi olacağına emin olabilirsiniz. Dolunayda, daha başarılı olmak, konumunuzu/saygınlığınızı artırmak için çalışma isteğiniz ile, sevdiklerinizle vakit geçirme ihtiyacınız arasında kalacak, tercih yapmak durumunda kalacaksınız:
  1. evde oturma zamanı değil, şimdi çalışmam lazım; daha çok kazanmalı, daha iyi bir kariyer/konum için boş durmamalıyım
  2. canım hiç çalışmak istemiyor, beni mutlu edecek şey ailemden/sevgilimden başkası değil, belki de tatile çıkmalıyız; hem kimseyle uğraşacak halim yok
Akrep burcu, zaten bir süredir bu gündemin içinde, dolunayda bir karar vermek/seçim yapmak zorunda kalacak, tüm mesele bu. Her ne karar verirseniz, en doğrusu olacaktır.

SATÜRN ETKİSİ

Satürn Retrosu en çok akrep burcu için önemliydi, 2014 yılını zehir eden, elimizi kolumuzu bağlayan etkilerin başında geliyordu. Sonuçta, güzel hatırlamayacağım aylar yaşadık. Akrep burcu, Satürn etkisini Ekim 2012’den bu yana yaşıyor, burcun son günlerinde doğanlar bir süre daha yaşamaya devam edecek, Ekim ve Kasım başlarında doğan akrep burcu için rahatlama geliyor yakında, ki zaten bir süredir eski baskıyı hissetmiyorsunuz. Kendinizi yoğun baskı altında hissetmenize neden olan Retronun ilk bölümü 1 Temmuz’da sona erdi. Bu süreçte hayatınızda her şey kötü gidiyor gibi hissettiniz, belki haklı gerekçeleriniz vardı, belki de sadece hislerden ibaretti, bunu ayırt etmek sadece sizin elinizde. Artık Satürn Retrosunun ikinci bölümünü yaşıyoruz, Ekim sonlarına kadar devam edecek, doğru anlamak önemli, okumadıysanız/hatırlamak isterseniz: Satürn Retrosu Hatırlatma: Satürn etkisini doğru anlamak çok önemli! Satürn, etkilediği alanda bazen yoktan sıkıntı yaratır, bir sorun olmasa dahi  “bir sorun varmış gibi” hissetmemize neden olur. Eğer Satürn’ün etki alanında yaşadığınız sorunlar 2013 sonrasında oluştuysa, gerçeklere dayanmıyor olabilir. İki kere düşünün!

MERKÜR ETKİSİ

Merkür zihnimizin nasıl çalıştığını belirler. Merkür’ü yakından tanımak için eskilerden bir yazı: Astrolojide Merkür. Merkür Ağustos ayında kariyer işlerinize odaklanmanızı kolaylaştırdı, 15 Ağustosa kadar etkisi devam edecek. Aslan burcunda olduğu sürece, Merkür etkisini ilerlemek için kullandığınızı hatırlatmak isterim, bu nedenle kariyer odaklı bir meseleniz varsa, 12-15 Ağustos arasında görüşmenizi/çözmenizi öneriyorum. 16 Ağustos sonrasında Merkür başak burcunda olacak ve kendinizi arkadaşlarınızı ziyaret ederken, kalabalık sosyal ortamlarda bulacaksınız. Merkür, zihnimizin istikametidir, başak burcundayken akrep burcunun zihni arkadaşları/tanıdıklarına yönelir. Bu süreçte, hedeflerinize ulaşmak için hangi tanıdıklarınızdan ne konuda destek alabileceğinizi düşünün/kararlaştırın; hızlı çözümler üreteceğiniz, sonuca çabucak varacağınız kesin.

VENÜS ETKİSİ

Venüs sizden önceki burcun, terazinin ve karşıt burcunuz olan boğanın yönetici gezegenidir, hem güzelliği (terazi) hem de konforu ve konfor uğrunda çalışmayı (boğa) temsil eder. Her zaman güzellikler getirir: para, rahatlık ve de aşk. Venüs ağustos ayının başından beri yengeç burcunda, anlamı şu: görmediğiniz yerlere gitmek, keşfetmediğiniz coğrafyaları/insanları tanımak çok keyifli olacak, özellikle yurt dışına çıkma imkanı olanlar, bu etki varken inanılmaz mutlu olabilir. Venüs, 13 Ağustos’a kadar yengeç burcunda olacak, yani süre kısıtlı, son 5 gün. Bir öneri: detaylara odaklanmak gerektiren, angarya işlerle uğraşmamaya çalışın, hoşunuza gitmez; hem daha büyük işler peşinde koşmak için avantajlı bir zaman. 14 Ağustos’ta Venüs aslan burcuna geçip ay boyunca aslan burcunda kalacak. Kariyer ve statü meselelerinden bahsetmiştim ya, işte o konularda ilerlemek için nadir bulunacak bir zaman dilimi: Jüpiter ve Venüs birlikte sizi desteklerken, işinizde yükselmek için önünüzde durabilecek bir şey/kişi yok. “Başarılı olmak için önce Allah yürü ya kulum diyecek” derler ya, o dönem bu dönem. Başka bir deyişle, Ağustos ayının ikinci yarısında, her türlü kariyer/statü güçlendirme çabalarınız karşılığını bulur, yürümeyin koşun! Tanıdıklarınızın desteğini almayı da unutmayın, bu konuda usta sizsiniz zaten. Sevgiler.]]>