Akrep Burcu 28 Eylül Ay Tutulması Etkileri

Yazar 

28 Eylül 2015 Ay tutulması akrep burcunu nasıl etkileyecek? Bu önemli soruya cevap arayacağız.

Bu yazıda, önümüdeki hafta yaşayacağımız Ay tutulmasının etkilerini, akrep burcuna göre anlamaya çalışacağız dostlar.

İlk olarak şu soruya cevap arayalım: tutulma sizi hangi alanda etkiliyor?

 1. İş hayatınızdaki mesele
 2. İş arkadaşlarınızla aranızdaki konu
 3. Hayatınızın düzenini değiştirebilecek gündeminiz
 4. Sağlıkla ilişkili konu
 5. Beslenme, spor gibi alışkanlıklarınız

Bu saydığım konu başlıkları kapsamında yaşadığınız bir gündeminiz var mı?

28 Eylül tutulmasının etkilerini, hayatınızda her şeyin yerli yerinde olmasını temsil eden alanda (6.ev) yaşayacaksınız. Bu alan, sorumluluk üstlenerek çalışmayı, görev bilinciyle hareket etmeyi de temsil eder.

Bu alanın kapsamında ayrıca, sizin ekip çalışması içindeki yeriniz ve ekipçe yapılan işler de bulunur.

Ay tutulmasının en belirgin özelliği, yaşanan bir sürecin sonuçlanmasına ve bazen de bir dönemin bitmesine neden olur. Bu yüzden, gündemin ne olacağını tutulma öncesinde biliyor oluruz.

Ay tutulmasının işleyiş tarzı şöyledir:

 1. eğer seçim yapmanız gerekiyorsa seçersiniz ve mesele kapanır
 2. bir şekilde belirsizlik ortadan kalkar, konu netleşir
 3. aynı şekilde devam edilmesi artık mümkün olmaz, şartlar değişir

28 Eylül Ay tutulması gündeminiz, 27 Eylül – 5 Ekim arasında sonuçlanacaktır. Yani Kurban Bayramının hemen ertesinde..

Ay tutulmasının akrep burcuna etkileri

Ay tutulması gündeminizden bahsettik ancak bu gündeme etki edecek 2 gezegen var: Satürn ve Merkür. Bu gezegenlerin etkisini anlamadan Ay tutulmasını doğru anlamaya çalışmak eksik olurdu.

Satürn’le başlayalım.

Satürn, akrep burcunu şu alanlarda etkiliyor:

 1. Geliriniz ve harcamalarınız
 2. İşiniz ve çabalarınız
 3. Rahat etme arzunuz
 4. Gayrimenkul gibi mülkleriniz

Gündemi netleştirdiğimize göre, tutulma sırasındaki durumu da anlayalım: 28 Eylül Ay tutulması sırasında, Satürn ile Güneş/Ay arasında olumlu bir açı olacak, bu iyi bir haber!

Satürn etkisinin olumlu olması çok iyi çünkü Satürn kaynaklı baskı hafif olacaktır, yani Satürn, taşınabilir yük getirecektir. Eğer olumsuz etkileşim olsaydı, çaresizlik hissi olabilirdi; neyse ki olmayacak.

Yine de bir çeşit fedakarlık yapmanız, sabretmeniz veya çok çalışmanız gerekebilir.

Olası gündeminiz çerçevesinde örnekler vereyim:

İş hayatınızda değişiklik yapmak istiyorsunuz, başvurular ve görüşmeler yaptınız. Değişiklik isteğinizin altında hayatınızda farklı bir tempo/düzen oluşturma isteğiniz var. Yani para asıl motivasyon değil. Ay tutulmasıyla birlikte bu gündem sonuçlanacaktır.

Bir diğer örnek:

Diyelim ki harcamalarınızı düzenleme ihtiyacınız var çünkü bir süredir bütçenizde sapmalar var; bu nedenle ihtiyaçlarınızı öncelik sıralamasına göre sınıflandırıyorsunuz. Ay tutulmasıyla birlikte, bazı yerlere ödediğiniz paraları keseceksiniz, belki yeni kanallar bulacaksınız.

Son bir örnek:

İş yerinizde bir düzen değişikliği oldu, patronsanız yeni personel alımı veya işten çıkarma süreçleriyle ilgilendiniz. Tutulmayla birlikte netleşecektir. Eğer çalışansanız, yine düzen değişimi sonuçlanacaktır.

Umarım bu örnekler sayesinde gündeminizi tahmin edebildiniz, tabi sizin gündeminiz örneklerimden çok farklı olabilir ama çerçevesi/mantığı değişmez.

Biraz Merkür etkisinden bahsedelim ve bitirelim.

Merkür şu anda gerileme sürecinde ve tutulma sırasında da geriliyor olacak. Bunun sonucu olarak, tutulma sonucunda netleşecek olan gündeminiz, kesin/kalıcı olmayabilir.

Merkür gerilemesinde alınan sonuçlar, bir süre sonra değiştirme veya düzeltme gerektirebilir veya ikinci bir adım atmak gerekebilir.

Yani, Ay tutulmasıyla gündem sona erecek ancak ileride yeniden masaya gelecektir çünkü bir açık bir kapı kalacak mutlaka. Bu nedenle, gündeminiz olumsuz sonuçlanırsa hiç merak etmeyin, mutlaka düzeltme şansı olacak.

28 Eylül Ay tutulmasının etkileri akrep burcu için böyle değerli dostlar.

Bu noktadan sonra devam etmek ve bilgilerini pekiştirmek isteyen okurlarıma hazine değerinde bir önerim olacak.

2011 – 2018 arasında koç burcunda olan Uranüs etkisinden haberdar mısınız? Bu etkiyi çok iyi anlamanızı öneririm. Uzun vadede, Ay tutulmasıyla Uranüs etkisi arasında güçlü bağlar var.

İşte geçen yıl akrep burcuna göre yazdığım Uranüs yazısı: Uranüs akrep burcunu nasıl etkiliyor

En güzelini dilerim 🙂

Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

27 Yorum

 1. Ceren

  24/09/2015

  Terazi burcu yorumunuzu bekliyoruz 🙁

 2. sezin

  24/09/2015

  Ceyhun bey,isyeri devrimi bekliyorum aylardir,ilan da vermistim ama sonuclanmadi.bu surecte nihayete erer mi acaba?(20.11.83 13.30)
  Tesekkurler

  • Zafer Ceyhun

   27/09/2015

   Sezin hanım merhaba,
   akrep burcunun konuları arasında iş yeri ve geliri olduğu için, tutulmayı takip eden günlerde netlik kazanacaktır iş yeri devriniz.
   sevgilerimle, Ceyhun

 3. gizemm

  24/09/2015

  Daha önceki yazılarınızda bahsetmiştim bu sene geçişim oldu;yeni ortam,yeni arkadaşlar,yeni çevre..:) Bu sefer gündemimde yurt var.İyi bir yurt bulup yerleştim arkadaşlarıma da çok alıştım ancak maddi açıdan rahat olacağım yurdun başvuruları bayramdan sonra. (Ne tesadüf ki ay tutulması zamanı!) Çok kararsızım.Tekrar bir yeniliğe yeni ortama adım atmalıyım yoksa alıştığım eğlenceli ortamımda kalmalı mıyım? Bu arada burcum da yükselenim de akrep 🙂

  • Zafer Ceyhun

   27/09/2015

   Gizem hanım merhaba,
   buna en iyi siz karar verebilirsiniz, ki kararınızı tam ay tutulması sırasında verecek olmanız, dediğiniz gibi tutulma gündemiyle uyumlu..
   sevgilerimle 🙂

 4. gamzeliiiiii

  24/09/2015

  Eylulun ilk haftasi tayin istedik olumlu gibi gozuken olay merkur retroyla beklemeye alindi umarim ay tutulmasiyla sonuca ulasir akrep yukselen kova esimde boga burcu. Sehir degistirme olasiligimiz varmi bu arada akrep boga cifti olarak. Simdiden Tsklerrrr

  • Zafer Ceyhun

   27/09/2015

   Gamze hanım merhaba 🙂
   gerileme bittikten hemen sonra gerçekleşmesi en güzeli olur, inşallah istediğiniz gibi bir haber alırsınız.
   sevgiler, Ceyhun

 5. Ece

  24/09/2015

  Zafer bey bu ay 4 gözle bekledim yazınızı çünkü çok gerginim 🙂 eve taşındık ama ev sahibiyle hala oturup konuşabilmiş değiliz aklımda çok soru işareti var ve açıkçası kandırılmaktan çok korkuyorum. Gezegenler benden yana mı? Korkularımda haklı çıkacak mıyım? Bu gecikme ne zaman sonlanacak gezegenlerin cevap verebildiği kadar cevap verebilirseniz çok sevinirim 🙂 (burç akrep, yükselen boğa ve hatta ay kova :p )

  • Zafer Ceyhun

   27/09/2015

   Ece hanım merhaba 🙂
   bu aralar hiç zorlamayın, zamana bırakın, nasılsa konuşursunuz 🙂 ki zaten gerileme sonrasında konuşmak daha uygun.
   sevgiler, Ceyhun

 6. elif

  24/09/2015

  Merhaba zafer bey,

  Öncelikle kurban bayraminiz kutlu olsun. Nice bayramlara…
  Ben Akrep burcuyum yükselenim oglak burcu is icin basvuru yapmistim hepsinden red cevabi almistim siz bu günes tutulmasinda belki is görüsmesi olur sonucta olumlu olabilir dediniz ve öylede oldu :)) is görüsmesine cagirildigimda hemen sizin bu ayki yaziniz aklima geldi 😀
  Ama daha imzayi atmadim, haftaya gönderirler diye umuyorun ama aklima takilan bisey var merkur gerilerken yaptim ben görüsmeyi olumlu oldu ama basvuruyu agustosun sonunda yapmistim bi aksilik cikabilirmi acaba ondan korkuyorum. Ve büyük bi olasilikla 15Ekim de veya 1kasim da ise baslayabilicem söylenmisti. Insallah hersey yolunda gider ve ben yeni is ortamina hemen adapte olabilirm
  Bi sorum daha olucak zafer bey saturn yakinda oglak burcuna gecicek galiba. Bir akrep olarak baya bi zorluk cektim.. Ve yükselenim oglak burcu acaba bjndan sobra acaba rahat nefes alabilecekmiyim yoksa yine zorlu sartlar benimi bekliyor
  Ekim yazinizi büyük bi merakla bekliyorum:)

  • Zafer Ceyhun

   27/09/2015

   Elif hanım çok sevindim, hayırlı olsun 🙂
   işe girişinizin zamanlaması ve işe başlama zamanınız çok güzel, sonuçtan memnun olacağınızı düşünüyorum 🙂
   yolunuz açık olsun.
   sevgiler, Ceyhun

 7. Didem

  27/09/2015

  Merhabalar Ceyhun bey ,ben 30.10.1987 saat 10:45 te doğdum burcum akrep .benim size sorum ikili ilişkilerle alakalı bir türlü ciddi bir ilişkiye başlayamıyorum görüşmeler karşılaşmalar bir araya gelme bir kişiyle mümkün olmuyor sürekli bir engele uğruyor şansım bir türlü bu konuda rast gitmiyor bu konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

  • Zafer Ceyhun

   27/09/2015

   Didem hanım merhaba,
   ilişkilerde zorlu günler Satürn kaynaklıydı ve o etki sona erdi.
   önümüzdeki 15 yıl rahatsınız, evlilik yolunda engeller azalacaktır.
   mutluluklar dilerim 🙂
   Ceyhun

 8. Yıldız Bilgili

  28/09/2015

  Ceyhun bey, boğa burcu yükselen akrebim ay tutulmasi benim horoskobumda 5.ev de sizin yorumunuzda 6 .evde neye dikkat etmem gerekiyor

 9. button

  28/09/2015

  akrep burcuyum, yukselenim terazi, 11 eylulde bir is gorusmesi yaptım ve cok guzel gecti, iş degisikligi yapmak istiyorum uzun zamandır, bu hafta olumlu sonucalabilir miyim?

 10. Özge

  29/09/2015

  Ceyhun Bey, akrep burcuyum yükselenim ikizler, işim konusunda şehirdışına taşınma veya eski işyerime geri dönme arasında cok kararsızım,bunlar aynı şirketin farklı departmanları, acaba iki durumdada olumlu sonuç mu olacaktır, karar veremiyorum.

  • Zafer Ceyhun

   29/09/2015

   Özge hanım en doğru kararı ancak siz verebilirsiniz, astroloji ile cvp vermek imkansız görünüyor çünkü.

 11. Asena

  02/10/2015

  Merhaba Ceyhun bey! O kadar iyi anlatıyorsunuz ki artık astrolojiyi yavaş yavaş anlamaya çalışıyorum sayenizde.
  Üniversiteye gitmem için önümde bir sürü sorun çıkt ve bbugun gitmemeye karar verdim çünkü tek çarem bu, ama sizin yazınızı okuyunca bir umut kapısı açıldı. Yukselenim başak, sizce de iyi bir gelişme olur mu? Okumayı çok istiyorum çünkü. Teşekkür ederim şimdiden

 12. Serty

  03/10/2015

  Baslmayin dediginiz halde dayanamayip 25 temmuz yani venus retrosunun ilk gunu baslayan iliskim 28 eylul ay tutulmasinda bitti bunun icin ne dersiniz ☺️

  • Serty

   03/10/2015

   Bu arada yukselenle gunes burcum akrep ikiside

  • Zafer Ceyhun

   03/10/2015

   zamansız başlayan bir ilişkinin uzun süre devam edip sizi meşgul etmesinden daha iyi diyebilirim 🙂
   bundan sonrası için mutluluk dilerim.
   Sevgiler, Ceyhun

 13. güneş

  04/10/2015

  Merhaba Zafer bey yorumlarınız harika yalnız ben burcu mu bilmiyorum
  Terazi mi akrep mi anlamadım gitti bir kaç doğum haritasında baktım
  ama durum aynı sizi yorumlarınız okuyorum hepsi doğru iki burçta bana uyuyor hangisini okuyacağım hangisi benim burcum lütfen yardım eder misiniz size güveniyorum
  Doğum tarihim 13,10,1989 sabah 11:00 sevgilerimle

  • Zafer Ceyhun

   04/10/2015

   merhaba, 13 Ekim terazidir, tereddütsüz..
   sizin 23 olmasın?

 14. güneş

  04/10/2015

  Evet 23 pardon

  • Zafer Ceyhun

   04/10/2015

   doğum yerinizi de söyler misiniz?

 15. güneş

  04/10/2015

  İstanbul’da Bakırköy yükselenimde şaibeli yay mı oğlak mı yada benim dört tane burcun var 😀

 16. Güneş

  04/10/2015

  Merhaba zafer bey istanbul doğumluyum sizin cevabınız bekliyorum sevgilerimle