28 Eylül 2015 Ay tutulması akrep burcunu nasıl etkileyecek? Bu önemli soruya cevap arayacağız. Bu yazıda, önümüdeki hafta yaşayacağımız Ay tutulmasının etkilerini, akrep burcuna göre anlamaya çalışacağız dostlar. İlk olarak şu soruya cevap arayalım: tutulma sizi hangi alanda etkiliyor?

 1. İş hayatınızdaki mesele
 2. İş arkadaşlarınızla aranızdaki konu
 3. Hayatınızın düzenini değiştirebilecek gündeminiz
 4. Sağlıkla ilişkili konu
 5. Beslenme, spor gibi alışkanlıklarınız
Bu saydığım konu başlıkları kapsamında yaşadığınız bir gündeminiz var mı? 28 Eylül tutulmasının etkilerini, hayatınızda her şeyin yerli yerinde olmasını temsil eden alanda (6.ev) yaşayacaksınız. Bu alan, sorumluluk üstlenerek çalışmayı, görev bilinciyle hareket etmeyi de temsil eder. Bu alanın kapsamında ayrıca, sizin ekip çalışması içindeki yeriniz ve ekipçe yapılan işler de bulunur. Ay tutulmasının en belirgin özelliği, yaşanan bir sürecin sonuçlanmasına ve bazen de bir dönemin bitmesine neden olur. Bu yüzden, gündemin ne olacağını tutulma öncesinde biliyor oluruz. Ay tutulmasının işleyiş tarzı şöyledir:
 1. eğer seçim yapmanız gerekiyorsa seçersiniz ve mesele kapanır
 2. bir şekilde belirsizlik ortadan kalkar, konu netleşir
 3. aynı şekilde devam edilmesi artık mümkün olmaz, şartlar değişir
28 Eylül Ay tutulması gündeminiz, 27 Eylül – 5 Ekim arasında sonuçlanacaktır. Yani Kurban Bayramının hemen ertesinde..

Ay tutulmasının akrep burcuna etkileri

Ay tutulması gündeminizden bahsettik ancak bu gündeme etki edecek 2 gezegen var: Satürn ve Merkür. Bu gezegenlerin etkisini anlamadan Ay tutulmasını doğru anlamaya çalışmak eksik olurdu. Satürn’le başlayalım. Satürn, akrep burcunu şu alanlarda etkiliyor:
 1. Geliriniz ve harcamalarınız
 2. İşiniz ve çabalarınız
 3. Rahat etme arzunuz
 4. Gayrimenkul gibi mülkleriniz
Gündemi netleştirdiğimize göre, tutulma sırasındaki durumu da anlayalım: 28 Eylül Ay tutulması sırasında, Satürn ile Güneş/Ay arasında olumlu bir açı olacak, bu iyi bir haber! Satürn etkisinin olumlu olması çok iyi çünkü Satürn kaynaklı baskı hafif olacaktır, yani Satürn, taşınabilir yük getirecektir. Eğer olumsuz etkileşim olsaydı, çaresizlik hissi olabilirdi; neyse ki olmayacak. Yine de bir çeşit fedakarlık yapmanız, sabretmeniz veya çok çalışmanız gerekebilir. Olası gündeminiz çerçevesinde örnekler vereyim: İş hayatınızda değişiklik yapmak istiyorsunuz, başvurular ve görüşmeler yaptınız. Değişiklik isteğinizin altında hayatınızda farklı bir tempo/düzen oluşturma isteğiniz var. Yani para asıl motivasyon değil. Ay tutulmasıyla birlikte bu gündem sonuçlanacaktır. Bir diğer örnek: Diyelim ki harcamalarınızı düzenleme ihtiyacınız var çünkü bir süredir bütçenizde sapmalar var; bu nedenle ihtiyaçlarınızı öncelik sıralamasına göre sınıflandırıyorsunuz. Ay tutulmasıyla birlikte, bazı yerlere ödediğiniz paraları keseceksiniz, belki yeni kanallar bulacaksınız. Son bir örnek: İş yerinizde bir düzen değişikliği oldu, patronsanız yeni personel alımı veya işten çıkarma süreçleriyle ilgilendiniz. Tutulmayla birlikte netleşecektir. Eğer çalışansanız, yine düzen değişimi sonuçlanacaktır. Umarım bu örnekler sayesinde gündeminizi tahmin edebildiniz, tabi sizin gündeminiz örneklerimden çok farklı olabilir ama çerçevesi/mantığı değişmez. Biraz Merkür etkisinden bahsedelim ve bitirelim. Merkür şu anda gerileme sürecinde ve tutulma sırasında da geriliyor olacak. Bunun sonucu olarak, tutulma sonucunda netleşecek olan gündeminiz, kesin/kalıcı olmayabilir. Merkür gerilemesinde alınan sonuçlar, bir süre sonra değiştirme veya düzeltme gerektirebilir veya ikinci bir adım atmak gerekebilir. Yani, Ay tutulmasıyla gündem sona erecek ancak ileride yeniden masaya gelecektir çünkü bir açık bir kapı kalacak mutlaka. Bu nedenle, gündeminiz olumsuz sonuçlanırsa hiç merak etmeyin, mutlaka düzeltme şansı olacak. 28 Eylül Ay tutulmasının etkileri akrep burcu için böyle değerli dostlar. Bu noktadan sonra devam etmek ve bilgilerini pekiştirmek isteyen okurlarıma hazine değerinde bir önerim olacak. 2011 – 2018 arasında koç burcunda olan Uranüs etkisinden haberdar mısınız? Bu etkiyi çok iyi anlamanızı öneririm. Uzun vadede, Ay tutulmasıyla Uranüs etkisi arasında güçlü bağlar var. İşte geçen yıl akrep burcuna göre yazdığım Uranüs yazısı: Uranüs akrep burcunu nasıl etkiliyor En güzelini dilerim 🙂 Ceyhun]]>