Ekim ayındaki 2. akrep burcu yorumunda, Dolunayın etkileri ile diğer önemli gelişmeler hakkında bilgiler vereceğim. Ekim ayında neler değişti değerli dostlar? Bir dönem bitiyor, yeni bir dönem başlıyor demiştik, hatırı sayılır gelişmeler yaşanmış olmalı. Belki 13 Ekim Yeniay nedeniyle keyifsiz günler de geçirdiniz ama Ekimin genel enerjisi iyiydi. Umarım ki güzel bir gelecek için yeni dönemin ilk sinyallerini alanlar arasında siz de varsınız. Bu ay yaşadıklarınızın uzun vadeli sonuçları hakkında önemli bir yazı yazdım Ekimin ilk günlerinde, okudunuz mu? O yazı burada: Akrep Burcu Ekim 2015 Ekimin kalan 2 haftasında yaşanacak önemli astroloji olayları ve tarihlerini vereyim, sonra önemli olanlar üzerine konuşalım.

 1. 18 Ekim Mars-Jüpiter kavuşumu
 2. 23 Ekim Güneş akrep burcuna geçiyor
 3. 23 Ekim Merkür-Pluto etkileşimi (-)
 4. 24 Ekim Venüs-Pluto etkileşimi (+)
 5. 26 Ekim Venüs-Jüpiter kavuşumu
 6. 26 Ekim Merkür-Uranüs karşıtlığı
 7. 27 Ekim Dolunay
 8. 31 Ekim Güneş-Neptün etkileşimi(+)
23 Ekimde Güneş sizin burcunuza geçiyor ki çok önemlidir, önemsenmelidir. Şimdiden Ekim doğumlu akreplerin doğum gününü kutluyorum, var olmak çok güzel 🙂 Akrep burcu yeni yılı başlamak üzere, kolları sıvama zamanı geldi. Yönetici gezegeniniz olan Pluto, Ekimde çok güzel sonuçlar doğuracak etkiler getiriyor. Başak burcunda olan Venüs ve Jüpiter, Ekim ayında Pluto ile temas ederek hayatı kolaylaştırıyor, işleri güzelleştiriyor. Bu etkileşimin kapsamı nedir? Olayın kahramanı olan Pluto, iletişim, ulaşım ve öğrenme alanını temsil eden alanda bulunuyor. Bu alan, hareketli gelişmeleri, iş/sosyal hayatta temas ettiğiniz insanları, seyahatleri, kardeşler ve yakın akrabaları da temsil eder. Venüs ve Jüpiter ise network diye adlandırabileceğimiz alandalar. Bu alanın en önemli özelliği, tanıştığınız yeni insanların sayısını artırması ve bu insanların sizin yolunuzu açma ihtimalinin yüksek olmasıdır. Ekimde yaşadığınız olayları bu gözle değerlendirin, tanıştığınız insanlara buna göre değerlendirin. Özellikle 24 Ekim ve takip eden günlerde tanışacaklarınız. Burada bir ekleme yapayım: birinden destek istemeniz gerekiyorsa, profesyonel hizmet alacaksınız veya yabancısı olduğunuz bir ortama girecekseniz, gün olarak 24 Ekim-27 Ekim arasını seçin mutlaka. Yeni döneme dair bazı bilgiler vereyim. Önümüzdeki 2 yıl boyunca iş hayatınız ve kazancınız en önemli meseleleriniz arasında yer alacak. Olasılıkları şöyle değerlendirin:
 1. eğer işiniz yıllardır sizi mutsuz ediyorsa, şimdi “ayrılma zamanı” diyebilirsiniz
 2. gelirinizin azalmasına neden olacak gelişmeler yaşanabilir
 3. iş yerinde baskı ve sorunlar yaşayabilirsiniz
 4. daha çok kazanmak için atılım yapmak isteyebilirsiniz
 5. iş kurmaya niyetlenebilirsiniz
 6. gayrimenkul konuları bir sebeple gündemde yer alabilir
 7. harcamalarınızı kısmanız gerekebilir, birikim yapmaya başlayabilirsiniz
 8. para sıkıntısı/darlığı da yaşanabilir
Geçen 2013-2014 arasında attığınız adımların (evlilik, iş/şehir değişimi gibi) hayatınız üzerinde kalıcı etkileri olacak. Önümüzdeki dönemde odaklanacağınız konu para olacak. Bu dönemde finansal baskı az veya çok olacak, hazırlıklı olun. Zaten yeni dönem, 2015 yılının ilk aylarında kendini göstermeye başladı, neler olabileceğini tahmin etmiş olmalısınız.

Akrep burcuna göre 27 Ekim Dolunay

Biliyorsunuz Dolunay bir konuda karar almayı gerektirir veya konunun kendiliğinden sonuçlanmasına vesile olur. Dolunay 27 Ekimde karşıt burcunuz olan boğada gerçekleşecek, gündem ise 1-2 Kasım gibi sonuçlanacak. Dolunayın etkileri şu alanda:
 1. evlilik, nişan gibi bir karar
 2. eşiniz/sevgilinizle ilgili konunun netleşmesi
 3. onunla aranızdaki meselenin sonuçlanması
Bu konular kapsamında gündeminizde yer alan bir meselenin netleşmesini bekleyebilirsiniz, ki Dolunay kaynaklı gündem şimdiden görünüyor da olabilir. Eğer gündem henüz belli olmadıysa, 25 -26 Ekim gibi açığa çıkacak ve Kasımın ilk günlerinde sonuçlanacaktır. Dolunay sırasında Neptün de etkin olacağı için, Dolunay gündemiz çerçevesinde yaşananların çocuklarınızla ilişkili sonuçları olabileceği gibi, aşk/cinsel hayatınıza yansımaları da olabilir. Dolunay sırasında oluşacak enerjinin akreplere yansımalarında romantizm/aşk olacaktır mutlaka. Eşiniz/sevgilinize zaman ayırmanızı öneririm, aranız açıksa da bir yakınlaşma vesilesi olarak kullanılabilir 🙂 Kasım ayı yorumunuzda görüşmek üzere. Ceyhun]]>