Akrep burcu için önemli bir ay geride kaldı, güneşin yüzünü yay burcuna dönüyor. Akrep burcu olanların neredeyse tamamı, büyük hedefler peşindedir, “ulaşılması imkansız” olanı isterler çünkü korkusuz ve kararlıdırlar. Avustralya’yı keşfeden İngiliz kaşif James Cook, 27 Ekim 1728 doğumludur mesela, akrep burcuna 300 yıl öncesinden iyi bir örnektir. Bu arada İngilizler o tarihlerde bile herkesin doğum kaydını tutuyormuş, bu vesileyle bunu da öğrenmiş olduk 🙂 22 Kasım’da güneş akrep burcundan çıkıp yay burcuna geçecek ve hemen 3 saat sonrasında “yay burcunda yeni ay” yaşayacağız. Akrep burcuna göre yazılarımda her zamanki gibi yine, olan bitenin sizlere etkisini yazacağım, genel bir anlatım olmayacak, özel olacak, size özel. Şu soruya cevap arayacağız: 22 Kasım Yeni Ay ve 6 Aralık Dolunay akrep burcunu nasıl etkileyecek? Bu yazı, 2014 yılına dair sondan bir önceki yazım olacak, bundan sonraki yazımda Aralık ayında gerçekleşecek 3 önemli astroloji olayını anlatıp 2014 yılını bitireceğim. Ancak Aralık ayında bir yazı daha yazacağım; konusu “2015 Yılı” olacak ve kapsamında Satürn’ün akrep burcundan çıkarak – geçici olarak -yay burcuna geçişi de olacak. 22 Kasımdaki yeni ay ile 6 Aralıktaki dolunay, birbirini tamamlayan güneş-ay etkileşimleridir ve hepimizin hayatında önemli rolü vardır. Akrep burcu için yeni ay, kişisel çabalarla kazanılacak parayı ve sahip olunacak malı/değerleri ve bunları elde etmek için ne şekilde çalışılması gerektiğini etkilerken; dolunay, kişisel olarak ulaşılamayacak olan parayı/malı ve bunlara ulaşmak için atılması gereken adımları etkiler. Bu yönüyle, bir burcun kapsama alınındaki yeni ay ve dolunay (yazmasak da iki kere gerçekleşen yarım ay) birbirini tamamlayan enerjisi ile hayatımıza yön verirler.

22 KASIM: YAY BURCUNDA YENİ AY

Yeni ay, akrep burcunun kendi çabaları ile para ve güç elde etmesi için yapması gerekenlere yönelmesine neden olacak. Akrep burcu için yeni ayda, 16 Kasım’da gerilemesini bitirip direk hareketine başlayan Neptün dışında tüm etkiler güzel: Yeni ayda, güneş-ay birlikteliğine Venüs ve Satürn kavuşumu da eklenecek. Masa kalabalık yani 🙂 Venüs ve Satürn kavuşumu harikadır, hem rahatlık hem de sorumluluk bir arada olur, hedeflerinize ulaşmak için bulunmaz bir istek oluşturur. Yeni ay, gelirinizi ve sahip olduklarınızı artırmak için hem başlangıç noktasını hem de varış noktasını görmenizi sağlar, hedeflerinize odaklanmak için bir fırsat sunar. Bununla birlikte, harekete geçmek için gereken enerjiyi de verecektir. 22 Kasım ve takip eden 5 günde dikkat etmeniz gereken tek şey, “daha çok kazanmak için” varış noktasını ve oraya giden yolları belirlerken, yeni ay sırasında etkin olacak Neptün etkisi nedeniyle sisli bir havada olduğunuzu ve her şeyi gerçekte oldukları gibi göremiyor olabileceğinizi aklınızda tutmaktır. Bu nedenle, eğer önemli bir karar vermeniz gerekiyorsa ( iş değişikliği, büyük bir iş anlaşması, büyük bir harcama gibi) öncesinde güvendiğiniz kişilere danışmanızı öneriyorum. Bu dönem, atacağınız adımların gelecekteki sonuçları üzerine kurduğunuz hayallerin gerçekçi olmayabileceği bir dönem. Diğer yandan Neptün 10 gün boyunca; kendinizi ispat ederek öne çıkma, farkınızı ortaya koyma isteğinizi artırabilir ve bu anlamda daha fazlası için bir açlık hissetmenize neden olabilir; ayrıca yeterince mutlu olmadığınızı ve cesur adımlar atmadığınızı düşünebilirsiniz.

6 ARALIK: İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

Akrep burcu, 6 Aralıktaki dolunay sırasında, sahip olamadıklarına erişmek için daha hırslı olacak. “Sahip olamadığınız şey”, parayla ulaşılabilecek bir mülk olabileceği gibi, bir gönül meselesi de olabilir. Her dolunay, etkilediği alanda süregelen bir konunun sona ermesi veya eskisinden farklı bir şekilde devam etmesini gerektirir çünkü dolunay sırasında ya bir tercih/seçim yaparız ya da şartlar değişir. Dolunay, güneş ile ayın karşıt burçlarda yer almasıdır, bu nedenle her ikisinin etkilediği alanda bir gündem oluşur ancak bu sefer, dolunay gündeminizi etkileyecek başka bir gezegen daha var: 4 Aralıkta gerileyen Uranüs ile Güneş arasında oluşacak etkileşim, gerileme boyunca biriken Uranüs enerjisinin bilinç altımızdan taşarak yüzeye çıkmasına neden olacak. Bu durum, büyük bir coşku veya huzursuzluk yaratabilir. Uranüs gerilemesi hakkında detaylı bilgi için: Akrep Burcu Uranüs Retrosu Dolunay gündemi önemli, 4 Aralıktaki Güneş-Uranüs etkisinin de olası sonuçlarıyla birlikte birkaç olasılığı sayalım:
  1. gelirinizi artırmak için işinizi veya işinizdeki pozisyonunuzu değiştirmeyi düşünebilirsiniz
  2. gayrimenkul alım-satım gündeminiz varsa, veya inşaatla ilgili bir konu, süregelen konu sonuçlanabilir
  3. kredi veya benzeri bir borç ilişkisinde bir aşama sona erebilir
  4. kazanma/harcama alışkanlığınızda bir değişiklik oluşabilir
  5. iş arkadaşlarınız/çalışanlarınızla aranızda gücünüzü test eden bir mesele oluşabilir
  6. çalışma şeklinizin verimsiz olduğunu, bu nedenle ilerlemenize engellediğini fark edip değişime gidebilirsiniz
  7. sağlığınızla ilgili bir sorun, korkmanıza veya hırslanıp değişim istemenize neden olabilir
Akrep burcu yeni ayda Neptün etkisine, dolunayda ise Uranüs etkisine karşı bir farkındalık oluşturmalı, bu nedenle geçmişteki yazılarınızı  okumanızı öneriyorum. Sevgilerimle.]]>