Akrep Burcu Yıllık YorumuAkrep Burcu 2016 Yılı Yorumu: Akrebi Neler Bekliyor?

Ocak 4, 2016by Zafer Ceyhun23

 önümüzdeki 1 yıllık süreçte sizleri neler beklediğini, hangi alanlarda fırsatların ve zorlukların olacağını içeriyor. Akrepten önceki 2 yazıya okurlarımdan gelen görüşler üzerine, yıllık yazının tarzını değiştirmenin yerinde olacağı anlaşıldı değerli okurlarım. Sonuçta önümüzdeki 1 yılın özetini yazıyorum, bazı konular henüz gündeminize hiç girmedi bile. Bu nedenle, detaylardan uzak duracağım, akrep burcu 2016 yılının ruhunu nasıl anlamalı sorusuna yanıt bulmaya çalışacağım. Aylık yorumlarda detaylı olarak anlatacağım için, bu yazıyı zamanın ruhu olarak görün, olur mu? Yolunuzu aydınlatmasını dileyerek akrep burcu 2016 yılı yorumuna başlıyorum. 👍 😊

Akrep Burcu 2016 Jüpiter Etkisi

Jüpiter Eylül ayından bu yana başak burcunda bulunuyor ve akrep burcunu etkilediği alanlar şunlar:
 1. önemli ve değerli insanlarla tanışma imkanı
 2. sosyal ve profesyonel hayatınızda tanıdığınız insanların sayısında artış
 3. insanların takdirini kazanma
 4. görüşlerinizin ve yaptığınız işlerin daha fazla değer görmesi
 5. başkalarının deneyimlerinden faydalanma fırsatları
 6. desteğe ihtiyacınız olduğunda daha kolay ulaşma
Ocak ayına kadar bu yönde gelişmeler yaşadınız mı? Özellikle bu süreçte tanıştığınız insanlar, dahil olduğunuz sosyal ve profesyonel çevre/ortam ileride hayatınıza ciddi değer katabilir. Bu nedenle bu dönemin sihrinin, tanıdığınız insanlar olduğunu bilmenizi istiyorum. Diğer yandan, eğer sağlık, hukuk, danışmanlık vb hizmetler almanız gerekiyorsa emin olun doğru insanı bulmak bu dönemde daha kolay olacak. Mesela tüp bebek tedavisine ihtiyacınız varsa, bir sağlık sorununuzu doktorlar henüz çözemediyse, hukuki bir meseleyi çözecek doğru avukatı bulamadıysanız veya çocuğunuzun eğitimi için içinize sinen bir eğitim kurumuna henüz denk gelmediyseniz hiç merak etmeyin. 2016 yılında şanslı karşılaşmalar olacaktır. Jüpiter etkisi Eylül 2016’ya kadar bu alanlarda şanslı etkiler getirecek, daha çok zaman var. Bu noktada hatırlatmak istediğim konu, Ocak-Mayıs 2016 arasında Jüpiter’in gerileme sürecinde olacağı.. Jüpiter gerileme nedeniyle görüşlerine güvendiğiniz insanların ve profeyonellerin (doktor, avukat gibi) desteği, dahil olduğunuz sosyal/iş çevresindeki güzel gelişmeler bir miktar aksayabilir. Geçtiğimiz aylarda olduğu kadar “kendiliğinden güzel” gelişmeler olmayabilir. Size düşen, bu süreçte beklentilerinizin karşılanmaması halinde sakin olabilmek, gerileme süreci Mayısta tamamen sona erecek. Diğer yandan, eğer gündeminizdeki konular arasında, birilerinin desteği/hizmeti sayesinde edineceğiniz kazanımlar varsa, Ocak-Mart arasında bu konulara yönelik girişimlerde bulunmalısınız. Önemli tarih 9 – 16 Mart arası değerli dostlar, emeklerinizin karşılığını o zaman alacaksınız. (Ekleme: Mart 2016 yazınız hazır, okumak için: Mart 2016 akrep burcu yorumu )

Akrep Burcu 2016 Güneş Tutulması

9 Mart 2016 son derece önemli bir tarihe işaret ediyor. 9 Mart günü balık burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek, ayrıca Güneş-Jüpiter etkileşimi..Bu iki farklı olay birbiriyle ilişkili konuları gündeme getirecektir. Jüpiter kaynaklı konulardan bahsettim önceki başlıkta, Güneş tutulmasının etkisi ise şu konularda olacaktır:
 1. aşk hayatınızda gelişmeler olabilir
 2. cesur bir karar alarak hayatınızda önemli bir değişim yapmak isteyebilirsiniz
 3. bir ticari girişim/proje başlayabilir
 4. çocuk sahibi olmayla veya varsa çocuklarınızla ilgili bir konu yaşayabilirsiniz
Jüpiter gündemi ile tutulma gündemi birbirini tamamlar nitelikte olacaktır. Mesela,
 1. bir arkadaşınız vasıtasıyla bir gün eşiniz olacak kişiyle tanışırsınız
 2. bir tanıdığınızın desteğiyle, önemli bir işe girişebilirsiniz
 3. tüp bebek girişimi başarılı olur, bebeğiniz olacağı haberi alırsınız
Gelecek planlarınız ve gündeminiz doğrultusunda sizde neler olabilir? Güneş tutulmasının hemen ardından, 23 Martta terazi burcunda (3 derece) Ay tutulması gerçekleşecek. Mart ayında detaylı anlatacağım, şimdilik şunu şöyleyeyim: Ay tutulmasının gündemi, aslında 2015 Ekim’de yaşadıklarınızın devamı..Ne gibi kararlar almış, neler yaşamıştınız? Bu arada bir not düşeyim: Eğer 23 Mart Ay tutulmasında işler beklediğiniz gibi sonuçlanmazsa telaşlanmayın! Ekim 2016’dan itibaren, terazi burcundaki Jüpiter’in Güneşle temasından sonra şartlar lehinize dönecektir. Detayları akrep burcu 2016 Mart yorumunuzda bulacaksınız.

Akrep burcu 2016 Satürn Etkisi

Satürn iş hayatınızla ilgili gelişmeler, kazancınız ve hayat standardınızı temsil eden alanda bulunuyor. Satürn etkisinin en yoğun hissedildiği dönemler gerileme dönemleridir, ki 2016 yılı gerileme tarihleri şöyle: 25 Mart – 13 Ağustos Gerileme başlamadan önceki hafta, 18-24 Mart arasında, Satürn duraklayacak. Bu süreçte ilk defa ciddi baskı oluşabilir. Takip eden günlerde, özellikle Haziranın ilk haftasının bitimine kadar baskı sonucunda harekete geçmeye zorunlu hissedebilirsiniz. Başlıca konular şunlar olacaktır:
 1. işe girme girişimleri
 2. iş değişimi
 3. daha çok gelir elde etme baskısı
 4. iş yerinde sorunların arttığına dair düşünceler
 5. daha az çalışarak daha çok kazanma isteği
Satürn baskısı temel olarak iki şekilde yaşanıyor:
 1. eksik/yetersiz hissederiz, bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (içsel etki)
 2. kontrolümüz dışında yaşanan olaylar nedeniyle bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (dışsal etki)
Gerileme süreçlerinde “bir şeyler yapma ihtiyacımıza” rağmen istediğimizi tam olarak yapamayız. Bu nedenle (geçici bir süre) çaresizlik hissi oluşur ve baskı altında kalırız. Haziran ayının ortalarında Satürn kaynaklı baskı önemli ölçüde azalmış olacak, 13 Ağustos’ta gerileme sona erdiğinde tamamen bitecek. Sabır, direnç ve kontrolle aşılabilecek bir süreç! Eğer işinizi değiştirme fikri tam da bu dönemlerde geliyorsa, bilin ki Satürn baskısı sizi ele geçirmeye başlamış. Sakince düşünmek, acele etmeden planlı hareket etmek en ideali olacak.

Akrep Burcu 2016 Mars Gerilemesi

Öncelikle Mars ile ilgili bazı tarihler vereyim:
 • 3 Ocak – 5 Mart arasında akrep burcunda
 • 6 Mart’ta yay burcunda
 • 17 Nisan’da gerilemeye başlayacak
 • 22 Mayıs’ta Güneşle temas
 • 27 Mayıs’ta yeniden akrep burcunda
 • 29 Haziran’da gerileme sona erecek
 • 2 Ağustos’ta yeniden yay burcunda
Bu tarihler neden önemli biliyor musunuz? Çünkü;
 1. gerileme 2 farklı burçta gerçekleşiyor
 2. Mars’ın akrep-yay teması Ekime kadar sürüyor
Tarihlerden göreceğiniz üzere, Mars Ocak ayının ilk günlerinden itibaren sizin burcunuzda olacak. Bu çok değerli bir destektir, diğer yandan kulağınızın dibinde “hadi artık bir şeyler yapmalısın” diye bağıracaktır. 2016 yılındaki Mars gerilemesinin bir kısmının sizin burcunuza denk gelmesi, bir kısmının ise iş ve gelirle ilgili konulara denk gelmesi (Satürn de burada) gösteriyor ki, iş hayatınızda bazı önemli gelişmeler yaşanacak. Bu konuda detaylı olarak yazacağım aylık yazılarda, şimdilik bu kadarını söylemiş olayım.

2016 Özet

Akrep burcu 2016 yorumu yılın belli başlı konularını içeriyor, tabi Eylüldeki Güneş ve Ay tutulmaları gibi daha birçok astroloji olayı var fakat henüz gündeminizde olmadığı için şimdi yazmanın bir değeri yok, kafanızı karıştırmak istemiyorum şimdi. Kısaca özetlemek gerekirse: Ocak-Mart 2016 arasında gündem olumlu, çok çalışıp Jüpiter kaynaklı hedefe ulaşmalı.. Mart sonu – Haziran arası ise farklı bir hikaye! Temmuz ayına kadar Mars, Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemelerinin etkilerini yoğun olarak yaşayacağız. Temmuz ayından itibaren rahatlama başlayacak. Akrep burcu 2016 yılında özellikle iş ve kazançla ilgili konuları hayatının merkezinde bulacak. Önemli gelişmeler ve adımlar bu alanda olacak. Bir Not: Ocak ayına dair her burca özel aylık yorum yazmayacağım izninizle, Yeniay ve Dolunay için birer yazı yazmayı planlıyorum. Mutlu ve sağlıklı bir yıl dilerim, sonraki yazılarda görüşmek üzere. 👍 😊 Sevgilerimle, Ceyhun]]>

23 comments

 • azçok

  Ocak 5, 2016 at 12:00 am

  merhaba ceyhun beş internetten çıkardığım doğum haritamda 4. evim başak burcunda 5. evim terazi burcunda. bunu aşk alanın şansa yorumlayabilir miyiz bu yıl için 🙂

  Reply

  • emre

   Ocak 31, 2016 at 12:59 pm

   ben açıkçası 2016 da değişim yaşayabileceğimi sanmıyorum çünkü burcum yay yükselen akrep ay yengeç 2014 bu yana huzur sağlık para yok.

 • peri

  Ocak 5, 2016 at 12:15 am

  Ceyhun bey, teşekkür ederiz. Anladığım kadarıyla iş ve para anlamında sınanıyoruz bu yıl. Ama sorunlar olsa bile, yıkıcı değil, yıpratıcı olacak gibi görünüyor. Sorunlar hep var zaten, aman o 2013 süreci gibi olmasın da 🙂 Sağlığımız olsun yeter ki, aşarız herhalde bunları da… Size de çok çok kolay gelsin, sevgiler 🙂

  Reply

 • hande

  Ocak 5, 2016 at 12:20 am

  Ceyhun bey akrebe oglak olarak ocak ayinda bzkledigim bi is vardi iptak oldusizce hala umut etmzli miyim?

  Reply

 • Nur

  Ocak 5, 2016 at 12:23 am

  Merhaba, öncelikle yıllık yorumunuz için teşekkürler. Emeğinize sağlık.
  Ben balık burcuyum, yükselenimse akrep. Ancak akrebin son derecelerinde olduğundan ev dizilimin yükselen yaya göre çoğunlukla. Bu durumda yay yorumlarını mı dikkate almalıyım?
  İyi akşamlar…

  Reply

 • seher

  Ocak 5, 2016 at 12:24 am

  Ceyhun bey merhaba, uzun zamandır sizi takip ediyor ve pek çok kişiye öneriyorum.Akrep burcu olarak anka kuşu olmayı hedefledim.Bu ay hipnozla zayiflamayi düşünüyorum. Bu konuda desteklenecekmiyim. Tüm planlarim iş ve ideal bedenim ile ilgili.Sevgiyle kalın. ..

  Reply

 • Nazende

  Ocak 5, 2016 at 12:39 am

  Inanin digerleri anlasilir degildi bu tarz yorumunuz muhtesem olmus Ceyhun bey, cok daha anlasilir ve detayli. Emeginize saglik cok cok tesekkur ederiz, iyiki varsiniz

  Reply

 • Pınar

  Ocak 5, 2016 at 12:39 am

  Merhaba, Aralık ayında arkadaşım vasıtasıyla birisiyle tanıştım ve ayın sonunda da ufaktan bir ilişkiye başladık. Bu ilişki yanlş zamanda mı başladı yoksa iyi mi ? Ben Akrep yükselenim Aslan karşı taraf ise Balık burcu. Yorumunu çok merak ediyorum.

  Reply

 • aycan

  Ocak 5, 2016 at 12:47 am

  Tam beklentilerimi karşılayan bir yazı olmuş.Yükselenim akrep,burcum aslan bu arada.2015den beri iki kez başarısız tüp bebek denemem oldu.Tam dediğiniz tarihlerde tekrar teşebbüs edicektim.Ayaklarım yerden kesildi. ;)Emeğinize sağlık.Çok teşekkürler.

  Reply

  • goksin

   Şubat 12, 2016 at 1:46 am

   Sevgili aycan civanpercemi diye bir bitki var gunde 3 kere demle ic tup degil gercek bebegin olsun sevgiler

 • Cemre

  Ocak 5, 2016 at 12:54 am

  Zafer Bey öncelikle ellerinize sağlık yine çok güzel bir yazı olmuş. Satürnün o baskısını Mars gerilemesi biraz hafifletecek diye düşünüyorum. Okuyunca aklımda öyle bir şeyler belirdi. Siz ne dersiniz bu konuda?

  Reply

 • Ayşe

  Ocak 5, 2016 at 1:24 am

  Zafer bey sabırsızlıkla yengeç burcunun yorumunu bekliyoruzzzz

  Reply

 • Emine

  Ocak 5, 2016 at 10:29 am

  Ceyhu bey peki haritamizda mars retrosunda dogmussak yinede olumlumu

  Reply

 • Zeyzey

  Ocak 5, 2016 at 12:13 pm

  Ceyhun bey teşekkürler yorumlarınız için benim size bir sorum olucakdı 🙂 5-25 ocak merkürün geri hareketi sırasında yeni birşeyler ilk adımlar atılmamalı deniliyor. Şimdi 17 ocakda hoşlaştığım kişinin doğum günü ve ben hediye vermeyi planlıyorum birşeylerin oluşmasını hızlandırmak için 🙂 yani korkuyorum kötü etkisi olurmu, böyle bir durumu etkilemez değilmi buarada benim burcum akrep yükselenim aslan o ise oğlak yükselen akrep

  Reply

  • Zeyzey

   Ocak 15, 2016 at 8:06 pm

   Evet nasılda minnoş minnoş yazmışım 🙁 ilişki başayacak kıvama gelmişler yolda beraber yürüyorlardı önce yemek yerken gördüm şimdide bu. Kendi kendime planlar kurdum ya hale bak

 • LaL

  Ocak 5, 2016 at 4:29 pm

  Ceyhun bey yine harikasiniz elinize saglik 🙂
  Ceyhun bey cok onceden sure gelen bir konunun merkur gerilemesi esnasinda netlik kazanmasi acaba olumsuz olur mu?
  Tesekkürler.:)

  Reply

 • Arzu

  Ocak 5, 2016 at 5:09 pm

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Valla hangi yazınızın altına yorum yaptığımı unuttum ya da kaç kere sorduğumu 🙁
  Bir de kendi burcumun altına yazayım dedim. Şans..
  Eşimin yükselen burcunu sormuştum
  26 Aralık 1969 saat sabah 8’de İstanbul Çapa
  Yazarsanız sevinirim yazmazsanızda canınız sağolsun

  Reply

 • EDA

  Ocak 6, 2016 at 3:29 pm

  Elinize kaleminize sağlık 2016’nin ilk gunleri hic beklemedigimiz bir kayipla başladık.inanıyorum ki bundan sonra güzel gunler ve sansin bizden yana olacagina ..teşekkür ederim ceyhun bey

  Reply

 • ozlem

  Ocak 7, 2016 at 8:06 pm

  Ceyhun bey mrh
  Ne iş ne özel hayat !
  İkiside uzuun zamandır kötü.
  Ne bi iş kapısı , nede özel hayatımda doğru bi insan olmuo bi türlü !
  Lütfen bana bi yol bi gösterin. İnanın çok bunaldim artık.
  Sevgiler tskk ler

  Reply

 • Ebru

  Ocak 8, 2016 at 12:02 am

  Merhabalar Zafer Bey, herkese iyi yıllar diliyorum öncelikle. Nedense yükseleni oğlak olan bir akrep burcu kadını olarak korktum 🙁 korkmayın deseniz sanki kendime geleceğim 🙂
  Sevgiler,
  Ebru

  Reply

 • Lea

  Ocak 13, 2016 at 2:39 pm

  Bugün işten çıkarıldım. Bu Satürn mü?

  Reply

 • emre

  Ocak 31, 2016 at 1:01 pm

  2016 yılında da benim için hiç bir şey değişmeyecek çünkü burcum yay yükselen akrep ay yengeç 2014 beri sağlık huzur ve para yok öte yandan tutulmalar sadece beni depresyona sokmakla meşgul.

  Reply

 • Dr.strangelove

  Ağustos 9, 2016 at 1:53 pm

  Akrebin sevgisini paylaşmasından hiç bahsetmemişsiniz.2016 çokmu savan geçecek.kısaca aşk yokmu 🙂 bu arada sizi de herkes gibi tebrik ediyorum.bugüne kadar astroloji sayfalarını boşuna arşınlamışız.anlaşılır ve rehber niteliğinde.oldukca farklısınız.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin