Akrep burcu 2015 yorumu, 2015 yılında akrep burcunu ne bekliyor sorusunun cevabını Burcuna Göre farkıyla veriyor. Öncesinde yazının ana hatlarına dair bir giriş yapacağım, şunu görmenizi istiyorum: hayatınızı bölümlerden oluşur, ki ben bu bölümlere şimdi size anlatmak istiyorum. Öncelikle, hayatımız toplam 12 alandan oluşur. Astrolojide bu alanlara “ev” diyoruz. Yazılarımda çok fazla şu ev bu ev deyip kafa karıştırmak istemediğimden yazmıyorum ama aslında tamamen bu evlere/alanlara göre yazıyorum. Diğer taraftan, güneş sistemimizdeki her gezegen kendine has bir enerji taşır ve gök kubbede  yer değiştirdikçe, enerjileri ile bu evleri/alanları etkisi altına alarak hayatımızı değiştirirler. Buradan yola çıkarak bir sonuca varalım öyleyse: hayatınızın bir alanı/evi, etkisi altında olduğu gezegenin enerjisi ile olumlu bir şekilde değişirken, diğer bir alanda yer alan farklı bir gezegenin enerjisi, o alanda yıkıma neden olabilir. Önemli olan, hangi alanda hangi tür bir enerjinin olduğunu bilip, ona göre davranabilmektir. Mesela, şans getiren Jüpiter daha çok kazanmanızı sağlarken, Pluto nedeniyle tüm ilişkileriniz tepetaklak olabilir. Bu nedenle, 2015 yılı yazınızı okuduğunuzda, seneye hangi alanlarda şanslı olacağınız, hangilerinde engellerle karşılaşabileceğinizi bilmenizi istiyorum. Tavsiye vermeyi sevmediğim için, tespitler yapacağım ve gerisini hikayenin kahramanına, yani size bırakacağım 🙂 Hadi başlayalım.

AKREP BURCUNUN GELİŞİM ALANLARI: JÜPİTER ETKİSİ

Akrep burcu Ağustos ayından bu yana çok önemsediği bir alanda Jüpiter’in rüzgarını arkasına almış durumda: itibar ve başarı..Siz insanlara karşı daha rahat oldukça, onların da size karşı daha canayakın davrandığını fark etmiş olmalısınız. Son yıllarda hayatınız kolay değildi ama en azından başarıdan yana yüzünüz gülmeye başladı. Jüpiter dokunduğu alanda mücizeler yaratabilen bir gezegendir, bu nedenle iş hayatınızda başarıyı yakaladınız, daha çok insanın saygısını/beğenisini kazandınız. Akrep için insanların beğenisini kazanmak çok önemli değildir ama olsun, beğeni toplamanın zararı da yok sonuçta 🙂 Jüpiter etkisini nasıl yaşıyorsunuz?
 1. evlendiniz mi, belki de anne/baba oldunuz?
 2. kariyerinizde bir sıçrama mı oldu?
 3. başarıdan başarıya mı koşuyorsunuz yoksa?
 4. tanınan biri mi oldunuz?
 5. ilişkileriniz harika ve tabi çok popülersiniz?
Jüpiter geçtiğimiz günlerde gerilemeye başladı ve Nisan ayına kadar gerileme sürecinde olacak, bu konuda detaylı bilgiyi Aralık 2014 yazınızda bulabilirsiniz. Ben 2015’ta olacakları yazmaya devam edeyim: Nisan 2015 – Ağustos 2015 arasında Jüpiter tüm gücüyle yeniden gelecek, bu sürece yönelik planlarınızı yaparken şöyle düşünmelisiniz: atılım yapmak istediğim konuda (sadece siz biliyorsunuz) Jüpiter etkisini kullanarak daha hızlı yol almak istiyorsam eğer, Nisan 2015’ten itibaren upuzun 4 ayım var, bu süreçteki kazanımlarım yıllarca beni rahat ettirecek. 11 Ağustos 2015 yeni bir dönemin başladığı bir gün olacak, defterinize kaydedin lütfen çünkü Jüpiter başak burcuna geçecek ve yeni bir alanda size gelişim imkanları sunacak: çevrenizdeki insanların sayısının artacağı, yeni dostlukların oluşacağı ve hedeflerinize en yakın olacağınız dönem başlıyor. Haberler harika 🙂 Birkaç madde ile özetleyeyim, ne de olsa detayları zamanı gelince anlatacağım.
 1. yıllardır peşinde koştuğunuz en büyük hedeflerinize ulaşma şansınız çok yüksek
 2. başarıyı insan ilişkileriniz sayesinde yakalayacaksınız
 3. hayatınıza yeni insanlar/dostlar girecek ve yolunuzu açacaklar
 4. yardım istediğinizde kolayca bulacaksınız
 5. itibar göreceksiniz, görüşleriniz insanlar için değerli olacak, size danışan çok olacak
2015 yılının ikinci yarısı, çok hareketli bir dönemi temsil ediyor. O zamana kadar beklemeyin, şimdiden önemli insanlarla tanışma fırsatlarını değerlendirin. Zamanı geldiğinde size çok faydaları olacak.

AKREP BURCUNUN SINAVLARI: SATÜRN ETKİSİ

Satürn’ün ne olduğunu anlatarak başlayayım: yanlışlarımızı gösteren ak sakallı dedenin ta kendisidir ancak tıpkı Leyla ile Mecnun dizisinde olduğu gibi, akla sakallı dedenin elinde bir sopası vardır, güzel güzel anlatmak yerine kafamıza sopayla vurmayı tercih eder. Nihayetinde, aklımız başımıza gelir, daha gerçekçi oluruz ve bir daha kesinlikle ayaklarımız titremez, dimdik dururuz. Zor bir süreçtir ancak çok çok faydalıdır, zamanın olgunlaştırıcı gücüdür Satürn, bilgeliktir. Satürn 21 Aralık’ta burcunuzdan uzaklaşıyor, bu iyi bir haber ancak hatırlatayım, geçici olacak. Satürn 15 Haziran 2015’te yeniden akrep burcuna dönecek. Bunun anlamı, 2015 yılında 2 farklı alanda sınava gireceksiniz. Detaylı olarak anlatayım: 2013 yılından bu yana hayatınız eskiye göre daha zorlu, “ne istediysem olmadı” diyenleriniz bile olacaktır. Karakteriniz sınandı, kişiliğiniz/değerleriniz sorgulandı, kendinizi anlatmakta zorlandınız, insanlar sizi anlamak istemedi. Liste uzayıp gidebilir, sonuçta kendinizi artık daha sağlam hissediyorsunuz, zorluklarla karşılaştıkça sorunun nerede olduğunu görme fırsatı da buldunuz, sorunları aşma fırsatı da.. Bir not düşeyim: 28-29 yaşında olanlar, bu süreci katmerli yaşadılar çünkü aynı zamanda Satürn Dönüşü’nün “titre ve kendine gel” temalı oyununa maruz kaldılar. Bu konuyu ileride yazmayı planlıyorum, şimdilik bu kadarını söylemiş olayım. 2015 yılının başlamasıyla birlikte, Haziran 2015’e kadar tam altı ay boyunca üzerinizdeki baskının azaldığını göreceksiniz, rahatlayacaksınız ki birkaç aydır zaten daha rahatsınız. Şimdi yeni bir sınav süreci başlıyor: iş hayatınız, kazancınız ve harcamalarınız test edilecek. Şöyle ki, yaptığınız işten nefret ettiğinizi düşünmeye başlayacaksınız, az para kazanıyorum diyeceksiniz, ben daha fazlasını hak ediyorum, böyle gitmez diye düşüneceksiniz. Başka?
 1. çok çalışıyorum, bunaldım
 2. işimi değiştirmem lazım, rahat değilim, çalışma saatlerim/şartlarım kötü
 3. daha çok kazanıyor olmalıyım, istediklerimi alamıyorum
 4. neden daha iyi bir evim/arabam vs yok, olmalı
 5. şartlarımı iyileştirmeliyim, hayat böyle gitmez
Bir hatırlatma: Satürn illa ki kötü/zorlayıcı bir şey olmasına neden olmaz, çoğu zaman her şey aynı olduğu halde bakış açımız değişir, bu nedenle her zamanki şeyleri farklı algılarız ve fark tepkiler veririz. Canınız sıkılırsa iki dakika mola verip düşünün: hayatınız mı kötüye gidiyor, size mi öyle geliyor? Satürn etkisi aynı zamanda bir ilizyondur çünkü. 15 Haziran-18 Eylül arasında, Satürn akrep burcunda olacağı için, geçtiğimiz 3 yılda yaşadığınız zorluklar yeniden gündeminize gelecektir. Özellikle Temmuz ayında ( son 2 hafta) gündeminizdeki sorunları aşmak için harekete geçmek isteyeceksiniz, Temmuza kadar sakin geçecektir. Zamanı geldiğinde size hatırlatacağım mutlaka, şimdilik Temmuz ayının önemli olduğunu bilin.

AKREP BURCUNUN DÖNÜŞÜM ALANLARI: PLUTO ETKİSİ

Pluto sizin gezegeniniz, bu nedenle doğduğunuz andan itibaren en çok onun etkisini yaşıyorsunuz. Bir sır vereyim size: akrep burcunun başarısının sırrı Pluto’dur, ki o, zoru başarmak için gereken motivasyonun kaynağıdır. 2008 yılından bu yana hayatınızdaki yüklerin sayısının artması, işlerin daha yoğun olması, iletişim sorunlarının artması, belki de kardeşlerinizle alakalı sorunlar için sebep aramayın, sebebi ortada, Pluto etkisi. Neyse ki hayatınızın ilk gününden bu yana Pluto ile muhatap olduğunuz için üstesinden gelmeyi biliyorsunuz. Pluto hakkında daha önce de yazdım, karşı konulmaz bir dönüşüm süreci başlatarak bizi başka birisi yapar. Ayrıca, dönüşümün başarılı ve kalıcı olduğundan emin olmak ister, bu nedenle sarsar, bazen kırar döker ama sonuçta başarılı olur. 2015 yılında Pluto etkisiyle yaşayacağınız dönüşüm konulardan bazıları:
 1. hayatın yüklerini daha az yorularak kaldırabilmek
 2. çalışma temponuzu kontrol altında tutabilmek
 3. isteklerinize konuşarak, müzakere ederek ulaşmak
 4. isteklerinizi elde edebilmek için insanları kullanabilmek, onları istediğiniz gibi etkileyebilmek
 5. bilgi güçtür, farkındasınız..bu nedenle öğrenmek, daha çok öğrenmek
 6. sizi ileri götürecek her konuda tanıdıklardan bilgi almak, danışmak
 7. eleştiriyle baş edebilmek, agresif insanları hizaya getirmek
 8. kardeşlerinizle ilişkilerinizde çıkar dengelerini sağlamak
 9. araba ihtiyacınızı gidermek, güvenli ve konforlu bir arabaya ihtiyacınız olabilir
Bu süreçte karşılaştığınız sorunların kaynağı aslında içinizde yaşanan dönüşüm sürecinin ta kendisi çünkü siz artık söylenen sözlere de verilen sözlere de daha fazla dikkat etmeye başladınız, agresifliğe tahammülünüz yok. Ayrıca size danışmadan bir şey yapılmasına da gıcık oluyorsunuz. Pluto 16 Nisan 2015 – 24 Eylül 2015 arasında gerileyecek. Bu süreçte yaşanacak her mesele karakterinizi dönüştürmek için zihninize kaydedilecek. Pluto, yaşadığınız sorunların bir daha yaşanmaması için, Eylül ayında artık karakterinizi dönüştürmüş olacak ve bu süreçte bir kademe daha ilerleme yaşanacak. 2015 Eylül’den itibaren, kontrolü elde tutmak için daha hırslı olduğunuzu hissedeceksiniz. Temmuz ayı önemli demiştim ya, 2015 Temmuz’un ilk 15 günü içinizdeki öfkenin yükselebileceği bir dönem olacaktır.

AKREP BURCUNUN FIRSATLARI: 2015 GÜNEŞ TUTULMALARI

2015 yılında 2 güneş tutulması yaşayacağız, hayatınızda yeni fırsat kapıları açacaktır, kısaca bahsedeyim: 20 Mart 2015’te balık burcundaki güneş tutulması, iş hayatınızda bir sıçrama yaratabileceği gibi, aşk hayatınızda yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. Neden böyle alakasız görünen iki şey söyledim, açıklayayım: Tutulma 5. evinizde gerçekleşecek, ki bu evin tanımı, kendinizi başarılarınızla/karakterinizle göstermek (iş hayatı) ve beğenilmektir (aşk hayatı). Bu nedenle, ilginçtir, çocuklarımız da bu evin kapsamındadır çünkü çocuklarımız -bir anlamda- bizi temsil ettiği için, onlar aracılığıyla kendimizi göstermiş oluruz. Bu nedenle, çocuk istiyorsanız/bekliyorsanız, Mart ayı önemli.. İkinci güneş tutulması ise 13 Eylül 2015’te başak burcundaki güneş tutulması..hayatınıza yeni insanların gireceği, çevrenizin birden değişeceği/genişleyeceği bir dönem olacak. Belki yeni bir şehir/ülke, belki yeni bir iş..sonuçta, yaşadığınız hayat ve/veya içindeki insanlar değişecektir. Diğer yandan, hayatınızın aşkıyla da tanışabilirsiniz 🙂 2015 güneş tutulmalarını zamanı geldiğinde detaylı yazacağım ama konuyu biliyorsunuz artık, bu konularda bir

2015 MERKÜR GERİLEMESİ TARİHLERİ

BurcunaGöre’nin düzenli takipçileri, değerli okurlarım, Merkür gerilemelerinin etkisini çok iyi biliyor. Zamanı geldiğinde yazacağım için şimdi sadece tarihlerini veriyorum: 21 Ocak 2015 – 11 Şubat 2015: Kova burcunda Merkür gerilemesi 18 Mayıs 2015 – 11 Haziran 2015: İkizler burcunda Merkür gerilemesi 17 Eylül 2015 – 9 Ekim 2015: Terazi burcunda Merkür gerilemesi Gördüğünüz üzere, bu yıl da Merkür gerilemeleri hava grubu burçlar olan kova, ikizler ve terazide olacak.

2015 VENÜS GERİLEMESİ TARİHLERİ

Venüs gerilemesini 25 Temmuz 2015 – 06 Eylül 2015 tarihleri arasında aslan burcunda yaşayacağız, detaylarını zamanı geldiğinde vereceğim. Önümüzdeki 8 ay boyunca Venüs bütün güzel enerjisiyle bizimle olduğu için acele etmeye gerek yok 🙂  ]]>