20 Mart 2015 güneş tutulması akrep burcunu nasıl etkileyecek? Akrep burcu için güzel etkiler getirme gücü olan bir güneş tutulması geldi çattı. Önümüzdeki 7 gün boyunca yaşayacağınız gelişmeleri sevme ihtimaliniz çok yüksek. Öncelikle güneş tutulmasının bizleri nasıl etkilediğini anlatayım:

  1. bir süredir takip ettiğiniz bir konuda harekete geçebilirsiniz
  2. gündemde olan bir meselede çok önemli bir gelişme yaşanır
  3. sürpriz bir gelişme yaşanır, gündeminiz kendiliğinden değişir
Güneş tutulmasının en önemli yanı, getirdiği enerjinin hayatımızı değiştirme potansiyelinin çok yüksek olmasıdır. Değişim öyle güçlüdür ki kalıcı olur, geri dönüşü de olmaz. Bu şu demek: hareketli günler sizi bekliyor 🙂 Unutmadan söyleyeyim, harekete geçmek için zaman kolluyorsanız, o zaman geldi; 20 Mart ve takip eden 2 gün. Hadi olası gündeminize geçelim. Alternatif 1: Aşk Hayatınız Eğer sevgiliniz yoksa, bu aralar olabilir. Bazı akrepler bu süreçte tanışacakları veya ilişkiye başlayacakları insanla bir ömür devam edecek. Bu nedenle, güneş tutulmasının enerjisini çok önemsemelisiniz ve olan biteni bu gözlerle görmelisiniz. Diğer yandan, eğer eşinizin/sevgilinizin size yeterince değer vermediğini, sizi hayatının merkezine koymadığını düşünüyorsanız, “yeter artık” deme zamanı geldi diye düşünebilirsiniz, dediğim gibi, bu süreç yoğun enerjilidir, sakin olmak iyidir. Alternatif 2: Çocuklarınız 20 Mart tutulması, çocuklarınızla alakalı bir gündem nedeniyle hayata bakışınızda önemli bir değişim yaratabilir. Örneğin, çocuğunuzla yeterince ilgilenmediğinizi düşünüp hayatınızı yeniden programlamayı isteyebilirsiniz. Diğer yandan, çocuk sahibi olmaya da karar verebilirsiniz. Bu süreç, çocuklarınızla ilgili bir meseleyi bir şekilde gündeminize taşıyabilir. Mesela, yetişkin bir çocuğunuz varsa, evden ayrılabilir, başka şehre taşınabilir, işe girebilir, gibi. Alternatif 3: Değer Görme Akreplerin önemli bir kısmı sanırım en çok bunları hissedecek:
  1. ben daha fazla değer görmeyi hak ediyorum
  2. yeterince saygı gösterilmiyor
  3. içimdeki gücü ve sevgiyi/şefkati artık dışarı yansıtmalıyım
  4. ben de artık sahneye çıkmalıyım, ön planda yer almalıyım
Bu hissiyat, güneş tutulmasının getirdiği belirgin bir his olacak. Tabi nedeni herkes için farklı olacaktır ama sonuçta, içinizdeki gücü ve farkınızı insanların görmesini ve takdir etmesini -tarzınız olmadığı halde- isteyebilirsiniz. Alternatif 4: Cesaret ve Risk Eğer bahis, kumar, döviz gibi yatırım işlemleriyle ilgiliyseniz, bu aralar önemli bir gelişme olacaktır. Hazır olun. Benim bunlarla işim olmaz diyorsanız, bir konuda risk almanız, cesaretle ileri atılmanız gerekebilir. Örneğin bir ticari girişim gibi. Alternatif 5: Sosyal ve Profesyonel Çevreniz 20 – 27 Mart arasında, tanıdığınız ama çok yakınınızda olmayan birinden yardım almanız gerekebilir ya da sizden yardım isteyebilir. Diğer yandan, birçok insanla tanışacağınız yeni ve kalabalık bir ortama girebilirsiniz. Bu saydığım alternatiflerin hiçbiri basit sonuçlar doğurmayacak, hayatınızda önemli bir değişim yaratacaktır. Bu nedenle, tutulma sırasındaki gündeminize göre siz kendi yorumunuzu yaparak olayları değerlendirin mutlaka. Her şey gönlünüze göre olsun. Sevgiler, Ceyhun]]>