Merkür ikizler burcunda gerilemeye başlıyor, neler değişecek

Etkili olduğu günler
27 Mayıs – 26 Haziran
Kaç gün kaldı
0
0
0
0
Gün
0
0
Saat
0
0
Dk
0
0
Sn

Merkür gerilemelerini hep heyecanla beklemişimdir değerli okurlarım. Peki neden?

Merkür gerilerken hayat hızlanır, gelişmeler peş peşe yaşanır. Eğer hazırlık yaptığınız, emek ettiğiniz, kafa yorduğunuz veya beklediğiniz bir şey varsa bir çırpıda hallolur, sonuçlanır. Bu nedenle Merkür gerilemesi yılın en değerli zamanları arasında yer alır.

Siz bakmayın Merkür gerilemesiyle ilgili tatsız yorumlara, astrolojinin karmaşık dinamiklerini anlamak hiç kolay değil. Astrolog arkadaşları anlıyorum, onlara hocaları bir şeyler öğretmiş, “Merkür gerilemesi kötüdür” demiş, onlar da tamam hocam deyip devam etmişler. Görüyorum ki astrolojiye kafa yoran yok, zamanın ruhunu daha iyi anlamak için yeni teoriler üreten yok. İnsanlar böyle değil midir zaten, dünya yuvarlaktır diyen biri çıkıncaya kadar dünyanın düz olduğuna inandılar.

Özetle değerli dostlar, Merkür gerilemesi iş ve çözüm odaklı bir zaman dilimidir. Bitmeyen şeylerin bitmesi, eksiklerin tamamlanması, çalışmayanların tamir edilmesi, bilinmesi gerekenin öğrenilmesi, görüşülmeyenle bir araya gelinmesi gerekir.

Bu nedenle eskimiş cihazlar arazılanır, tamir edilip yenilenir, tertemiz olur. Bir buzdolabı alınması gerekiyorsa Merkür gerilerken aklınıza düşer, hadi alalım artık dersiniz. Uzun zamandır konuşmadığınız bir dostunuz arar, özlem giderirsiniz. Bekleyen işler ise üzerinize hücum eder, iki ayağınız bir pabuca girer.

Merkür gerilemesinin ruhunda işte bunlar var. Tabi ki gerilemenin hangi burçta olduğu çok önemlidir. Akrepte, balıkta, yengeçte Merkür gerilerken tatsız şeyler olabilir. Şansın gezegeni Jüpiter bile akrepteyken kayıplara neden olabiliyor. Bu demekte değildir ki Jüpiter sorunlu bir gezegendir. Aynı şekilde Merkür gerilemesi de sorunlu değildir, hangi burçta olduğu elbette önemlidir.

30 Haziranda başlayacak ve Haziranın son günlerine kadar devam edecek Merkür gerilemesi güzel mi güzel bir burçta olacak: İKİZLER BURCUNDA..

Peki ikizlerdeki Merkür gerilemesi zamanın ruhunu nasıl değiştirecek, hayatımızı nasıl etkileyecek?

Öncelikle işle ilgili gelişmeler beklemelisiniz. Gündeminizde varsa; iş görüşmeleri, sınavlar, mülakatlar, iş değişikliği gerçekleşecektir. Bir iş teklifi de alabilirsiniz. Aman ha sakın Merkür geriliyor diye geri durmayın. Eğer haritanızda Satürn, Uranüs gibi huzursuz gezegenler işle ilgili hayatınızı zorlaştırmıyorsa, Merkür’den sakın çekinmeyin, o sizi desteklemek için var.

İkincisi ulaşımla ilgili gelişmelerdir. Araç alımı, ehliyet sınavı, özel/profesyonel amaçlı seyahat, güzel mi güzel bir tatil, aile ziyareti tam da bu zamanın konusudur.

Üçüncüsü kardeş, kuzen veya çok yakın arkadaşlarınızla ortak gündemdir. Bir araya gelip uzun uzun zaman geçirmek de olabilir, aranızdaki maddi meseleleri çözmek için görüşmek de olabilir. Belki de kardeşiniz evleniyordur, ona yardımcı olursunuz.

Dördüncü ise entelektüel girişimlerinizdir. Örneğin ders çalışmak, bir sunum hazırlamak, tezinizi tamamlamak, bir eğitime katılmak, eğitim vermek, kitapların arasına dalıp günlerce okumak için daha iyi zamanlama yoktur.

Bu saydıklarımın herbirinden bir miktar yaşayacağınıza şüphem yok. Tabi bunlar Merkür gerilemesinin kitlesel, herkesi etkileyen ortak sonuçlarıdır. Siz özel olarak ne yaşayacaksınız?

İşte o sorunun cevabını önceki yazılarda her yükselene özel olarak yazdık. Sadece Merkür gerilemesine bakmadık, o sırada Jüpiter nerde, Satürn hangi konumda, Mars neler yapıyor tek tek inceleyip yorumladık. Üyelerimize özel bir yazı olarak bilginize sunduk.

Sadece Türkiyede değil dünyada benzer bir içerik, tutarlılık, isabet bulamayacağınıza emin olabilirsiniz. Burcuna Göre’de üye olsanız da olmasanız da her okuduğunuz bilgi, astrolojinin imkan verdiği en üst seviyede doğruluğa sahip olacaktır.

Şans ve mutluluk diliyorum sizlere 🙋🏼‍♀️ 🍀 🧿

Sevgiler, Yasemin YAPICI.

Tek Soru – 150₺

Soru sorun; cevabı ses kaydı olarak bizzat benden dinleyin.