Dikkat, Satürn gerilemesi hepimizi etkileyecek

Etkili olduğu günler
20 – 30 Mayıs
Kaç gün kaldı
0
0
0
0
Gün
0
0
Saat
0
0
Dk
0
0
Sn

Yılın en bomba, en sıkıntılı, en sorunlu olayı başlamak üzere kıymetli okurlarım: 23 Mayısta Satürn gerilemeye başlıyor fakat etkilerini adım adım hissetmeye başlıyoruz.

Sevmediğimiz fakat belli ki hepimiz için gerekli olan bir sorunlar silsilesi, duygu ayaklanması başlamak üzere.. Duygular şelale derdik ya, işte öyle bir şey!

Satürn hepimizi baskı altına alan bir garip gezegen. Yaşam denilen rüyamsı deneyimde demek ki baskı da gerekli, gerekli olmasa Satürn olur muydu, her yıl bu ölçekte baskı ve stres yaşar mıydık, ne dersiniz?

Satürn ilk kez geçen yıl kova burcuna geldiğinde biliyorsunuz covid-19 kaynaklı bir telaş başladı, korku ve endişe kol gezmeye başladı, iliklerimize kadar işledi. Birçok insan hastalandı, vefat edenler oldu, sevdiklerimizi kaybettik, kaybetmediysek de onlar için çok endişelendik.

Sonra yasaklar başladı, özgürlük arayışını temsil eden kova burcunda olunca, Satürn özgürlüklerimizi elimizden alıverdi. Sokağa bile çıkamaz hale geldik, sevdiklerimize yaklaşamaz hale geldik.

Satürn kitlesel olarak hayatımızı paralize etti desek eksik söylemiş olmayız diye düşünüyorum. İçimden defol git Satürn demek geliyor fakat diyorum ya, bunu da yaşamamız gerekiyormuş.

Bazı nesiller şanslı oluyorlar, insanlığın karşı karşıya kaldığı felaketlerden, birbirine yaptıkları zulümden görece az etkileniyorlar. Düşünsenize, 20. yüzyılın ilk yarısında yaşıyor olsaydık parçalanmış bir imparatorluk, 2 büyük dünya savaşı, açlık ve sefalet görecektik. Sevdiklerimizi anlamsız savaşlarda kaybedecektik. Sonraki nesiller biraz daha şanslıydı, bizim ebeveynlerimizden bahsediyorum, onlar daha az sorunlu zamanlarda yaşadılar. Bizim payımıza henüz bir savaş düşmemiş olsa da (çok şükür) bir küresel salgına şahit oluyoruz.

Satürn 2020, 2021 ve 2022 yıllarında kova burcunda olacak. Bu süreçlerde yasaklar, özgürlük kısıtları, darlanma ve mutsuzluk ile karşı karşıya kalacağız. 2020 yılında Sedefle youtube’da yayınladığımız videolarda iletişim, ulaşım ve eğitim engelleri olacak, sorunlar yaşayacağız demiştik. Doğrusu o videoyu yaptığımızda henüz bu yasaklar olmamıştı ve bu kadarını da beklemiyorduk. Halbuki Satürn varken hep en kötüsüne hazır olmak gerektiğini görüyoruz.

Anlamış olduğunuz üzere, Satürn 2022 yılı sonuna kadar kova burcunda olacağı için özgürlükler meselesi hayatımızın bir parçası olmaya devam edecek. Bu yıl Ekimden itibaren çok daha rahat olacağımızı düşünüyorum fakat yine de Satürn bana her seferinde diyor ki “Zafer Ceyhun, ben varken en kötüsünü düşün”.

Satürn 23 Mayısta gerilemeye başladığında kitlesel etkileri azalıyor fakat bu sefer de bireysel etkileri artıyor. Geçen yıl da görmedik bunu, Mayısta Satürn gerilemeye başladığında yasaklar azaldı fakat bu sefer de özel hayatlarımızda Satürn kaynaklı farklı sorunlarla yüzleşmek durumunda kaldık.

Özetle değerli okurlarım, bu yazıyı yazdığım 17 Mayıs itibarı ile Satürn gerilemesinin enerjisi adım adım oluşmaya başlayacak, 23 Mayısta Satürn gerilemeye başladığında Mayıs sonuna kadar dolu dizgin devam edecek. Bu süreçte kitlesel sorun ve yasaklar azalırken, bireysel sorun ve engeller gün yüzüne çıkacak.

Bireysel olarak neler yaşayacağımızı yükselen burca özel bir yazı ile detaylıca yazıp paylaştık Ümran Efe ile birlikte. Bazı yazıları üyelerimize özel yazıyoruz, üye olmayan tüm okurlarımızı da üye olmaya davet ediyoruz.

Burcuna Göre ekibi olarak stres ve baskının artacağı bu günlerde herkese kolaylıklar, sabır ve direnç dileriz.

Sevgilerimizle 🍀 🧿

Tek Soru – 150₺

Soru sorun; cevabı ses kaydı olarak bizzat benden dinleyin.