2017 burç yorumları, 2017 yılına ilişkin planlarınızı yaparken size rehber olması için önemli olaylara ve tarihlere odaklanıyor. Burcuna Göre’yi farklı yapan etkenlerden birisi, aylık ve yıllık analizleri her burca özel ve kapsamlı bir şekilde hazırlıyor olması olabilir mi kıymetli dostlar, ne dersiniz? Üstünkörü geçiştirdiğimiz hiçbir konu olmayacak. ❤️ “Şu konuya da değinelim” dediğinizde mutlaka not alıyorum bu arada, fırsat bulduğumda yazacağım. Burcunuzun 2017 yılı yorumunu çok yakında yayınlayacağım, çalışmalarım ve hazırlıklarım bir süredir devam ediyor. Dile kolay, koskoca yılın yorumu olacak, hem de burcunuza özel detaylarla!  ❤️ Bu arada 2017 hakkındaki ilk yazıyı 2 gün önce yayınladım. Özetle şundan bahsettim: 2017 yılı bittiğinde, 2010 yılında başlayan bir değişim sürecinin de sonuna varacağız, hem de somut kazanımlarla! Henüz okumadıysanız buradan ulaşabilirsiniz: Geçmişten Geleceğe 2017 Analizi Bu yazıda ise bambaşka bir ihtiyacı karşılamak istiyorum: 2017 yılına yönelik planlarınızı doğru zamanda yapabilmeniz için rehber olarak kullanabileceğiniz bir astrolojik takvim! Hadi başlayalım.

2017 Astroloji Takvimi

En önemli konuları en başa alalım değil mi? Venüs gerilemesinden başlayalım öyleyse, sonra Güneş tutulmaları, Yeniay ve Dolunaylar, Merkür gerilemeleri sıralamasıyla devam ederiz. ❤️

Venüs Gerilemesi: 4 Mart- 15 Nisan ♎️♉️

Venüs gerilemesi 4 Martta başlayıp 15 Nisana kadar devam edecek.❗️ Gerileme dönemi özetle (başlamak için değil) bitirmek/değiştirmek için doğru zamanlardır. Bu çerçevede nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsedelim.
  1. bir ilişkiye başlamak risklidir
  2. evlilik, nişan gibi olayları denk getirmemeli
  3. kötü bir ilişkiyi bitirmek için doğru zamandır
  4. mevcut işinizden memnun değilseniz iş değiştirmek için doğru zamandır
  5. alım satım işleri varsa fırsatlar ve riskler getirir
  6. takip ettiğiniz ürünleri uygun fiyata alma imkanı doğar
Venüs gerilemesi 8 yılda bir kendini tekrar eder. 8 yıl önce (Mart 2009’da) koç burcunda Venüs gerilemesi yaşanmıştı, önceki ise Mart 2001’de. Eğer 2001/2009 Mart-Nisan hayatınızda önemli bir şeyler ifade ediyorsa, benzer bir sürecin yaklaştığını bilmelisiniz. Hatırlatma: Venüs gerilemesi düzeni değiştirir. Sonuçta şartlar değişir, kartlar yeniden karılır, hayatın dinamikleri yeniden oluşur.

Güneş Tutulmaları: 26 Şubat – 21 Ağustos ☀️

26 Şubat’ta balık burcunda Güneş tutulması gerçekleşiyor ve tutulmanın çok yoğun bir enerjisi var! Diyebiliriz ki, Şubat ayıyla birlikte 2017 yılının gündemi tüm gerçekliğiyle dolu dizgin başlayacak. Tutulma enerjisine Mars, Uranüs ve Neptün dahil olacak. Ayrıca Venüs gerilemesine doğru ilerliyor olacağız. Bazılarımız için yılın en büyük fırsatı, bazılarımız içinse en büyük sarsıntısı 26 Şubat tutulmasını takip eden birkaç ay boyunca yaşancak. Düzeni değiştiren önemli bir zaman aralığına girmiş olacağız hep birlikte, aylar sürecek! Bazılarımız çok ama çok karlı çıkacak, bazılarımız değil! 21 Ağustos’ta aslan burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ise 2017 yılının ilk 8 ayında yaşanan gelgitlerin sona yaklaştığını işaret ediyor. Tutulma sonrasında hepimiz yeni hedeflere doğru ilerliyor olacağız.

2017 Yeniay/Dolunay Tarihleri 🌙

Aylık yorumlarınızda Yeniay ve Dolunay etkilerine kapsamlı şekilde değineceğim değerli okurlarım, hem de zamanın ruhunu göz önüne alarak burcunuza özel olarak… Fakat yine de ilgili olan okurlarıma bir rehber olması açısından bugünden bu listeyi hazırlamak istedim, buyrunuz. ❤️ Aralık 2016: aralık 29 oğlakta yeniay Ocak 2017: ocak 12 yengeçte dolunay, 28 ocak kovada yeniay Şubat 2017: şubat 11 aslanda ay tutulması, 26 şubat balıkta güneş tutulması Mart 2017: mart 12 başakta dolunay, 28 mart koçta yeniay Nisan 2017: nisan 11 terazide dolunay, 26 nisan boğada yeniay Mayıs 2017: mayıs 11 akrepte dolunay, 25 mayıs ikizlerde yeniay Haziran 2017: haziran 9 yayda dolunay, 24 haziran yengeçte yeniay Temmuz 2017: temmuz 9 oğlakta dolunay, 23 temmuz aslanda yeniay Ağustos 2017: ağustos 7 kovada ay tutulması, 21 ağustos aslanda güneş tutulması Eylül 2017: eylül 6 balıkta dolunay, 20 eylül başakta yeniay Ekim 2017: ekim 5 koçta dolunay, 19 ekim terazide yeniay Kasım 2017: kasım 4 boğada dolunay, 18 kasım akrepte yeniay Aralık 2017: aralık 3 ikizlerde dolunay, 18 aralık yayda yeniay Son olarak hatırlatmak istiyorum. Yeniay sırasında Güneş ve Ay birliktedir, bu nedenle kararlı bir enerji oluşur. Harekete geçmek, başlangıçlar yapmak, ileri doğru atılmak için idealdir. Dolunay sırasında Güneş ve Ay karşıt konumdadır, bu nedenle bir yol ayrımına varırız. Nereye gideceğimize kendimiz veya bir başkası karar verir. Sonuçta artık hangi yoldan gidececeğimiz belirlenir.

2017 Merkür Gerilemesi Tarihleri ♊️♍️

Yeni yıla Merkür gerilemesi devam ederken giriyoruz: 19 aralık 2016 – 8 ocak oğlak/yayda İkinci Merkür gerilemesi, Venüs ve Satürn gerilemeleri yaşanmaya başlamışken gerçekleşiyor: 9 nisan – 3 mayıs boğa/koçta Üçüncü Merkür gerilemesi, Ağustosta yaşayacağımız Güneş tutulmasını da kapsıyor: 13 ağustos – 5 eylül başak/aslanda Yılın son Merkür gerilemesi Aralıkta başlayacak fakat yeni yıla girmeden önce sona ermiş olacak: 3 aralık – 23 aralık yayda

Son söz

Burcunuzun 2017 yorumunda görüşmek üzere! Önümüzdeki hafta tüm burçları aynı anda yayınlayacağım bir aksilik olmazsa. 👍 Şimdiden mutlu bir yıl diliyorum. ❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>