18 Haziranda Merkür Yengeçte Gerileyecek

Değerli okurum hoşgeldiniz. 🍀

Mayısın son günlerinde zamanın ruhunu harika enerjisiyle Venüs belirliyor. Haziranın ilk haftasında da öyle olacak.

Öylesine güzel bir haber ki bu! Son yılların en şanslı, en keyifli, aşk dolu, sevgi dolu günlerini yaşıyoruz.

Evet bu güzel günleri korona salgınının gölgesinde yaşıyoruz ama ne yapalım, kaderden kaçılmıyor. Eskiler de boşuna dememişler: başa gelen çekiliyor bir şekilde..

Haziranın ikincisi yarısında zamanın ruhunda bir değişim olacak, Temmuz sonuna kadar devam edecek. Değişime öncülük edecek 2 gezegen var: Merkür ve Satürn! Merkür yengeçte gerileyecek, Satürn ise oğlakta yine huzuru kaçıracak.

Bu yazıyı içinizi karartmak için değil aksine Haziranın kıymetini bilin diye yazıyorum. Satürn zaten 3 yıldır her Temmuzda tadımızı kaçırıyor ama böylesine güzel Mayıs-Hazirana 8 yılda bir denk geliyoruz.

Gelelim Merkür gerilemesinin olası sonuçlarına..

Yengeçte yaşanan Merkür gerilemesinin ev taşıma, evde tadilat, yeni eşyalar almak gibi mikro sonuçları olabileceği gibi şehir/ülke değişikliğine varan makro sonuçları olabiliyor.

Yanı sıra aile içi maddi konulardan evdeki huzura kadar birçok ailevi mesele gündem olabiliyor. Aile büyüklerine destek olmak, onların desteğine ihtiyaç duymak da potansiyel sonuçlardan birisi..

Elbette herkesin haritasında yengecin yönettiği (ev) konular farklı.. Bu nedenle bazılarımız tamamen maddi olarak, bazılarımız işle, eğitimle veya aşk hayatıyla bağlantılı şekilde yaşayacak. Bu ihtimalleri aylık yorumlarda haritaya göre yazıyorum, Haziran yorumunuzdan takip edebilirsiniz.

Biliyorsunuz başka hiçbir platformda bulamayacağınız kapsamlı, doyurucu ve tabi ki tutarlı aylık yorumları burcunagore.com’da her ay yayınlıyorum. Aylık yorumların bir kısmına erişmek içinse üye olmanız gerekiyor. Üye olduğunuzda büyük bir emeğin ürünü olan yorumlarımı ve analizlerimi sınırsız okuyabilirsiniz.

Yeniden görüşmek üzere, Zafer Ceyhun

Aylık yorumunuzu okumak için tıklayın.

Güncel yazıları okumak için tıklayın. 

Tek Soru / 99₺

Soru sorun; cevabı ses kaydı olarak bizzat benden dinleyin.