11 Temmuz – Merkür yengeç burcunda

Etkili olduğu günler
11 – 27 Temmuz
Kaç gün kaldı
0
0
0
0
Gün
0
0
Saat
0
0
Dk
0
0
Sn

Kıymetli okurlarım merhaba. 🙋‍♀️

04 Mayıstan beri ikizler burcunda seyahat eden Merkür ileri geri derken iletişimi arttırdı. Bizleri oldukça sosyalleştirdi ve beklenen haberleri ulaştırdı.

Zamanın ruhu değişiyor çünkü Merkür 11 Temmuzdan itibaren yengeç burcuna geçiş yapacak, 27 Temmuza kadar yengeçte kalacak.

Bu süreçte evinizle ilgili eksiklerinizi gidermek çok iyi bir fikirdir, beklettiğiniz şeyler varsa tam zamanı diyebiliriz. Örneğin almak istediğiniz eşyaları alın, odalarda değişiklik yapacaksanız bu süreçte yapın.

Aynı zamanda evle ilgili birçok iş de çıkacaktır. Taşınma gündemi olanlar için de elbette koşturmaca olacak.

Tabi yaz aylarındayız, tatil zamanlarındayız. Sevdiklerinizle bir arada olmaktan keyif alacağınıza şüphe yok. Aile ziyaretleri ve ortak tatiller sayesinde sevdiklerinizle hasret giderebilirsiniz. Zamanın ruhu buna çok uygun olacak.

Yazlığa gidecek okurlarımız yazlık evdeki ihtiyaçlarını tamamlayacaklar, aylardır uğramadıkları evlerini düzenleyecekler.

Merkür düşüncelerimizin neye odaklandığını gösterir; ne konuşmak istediğimizi, ne düşündüğümüzü, nelere kafa yoracağımızı belirler. Ayrıca bilginin gezegendir. Yengeç burcundayken aile büyükleri, evimiz, yaşam alanımız, gayrimenkullerimiz odağımızda olur. Bu konulardaki ihtiyaçlarımız daha çok gözümüze çarpar, ihtiyaçları gidermek için motivasyon oluşur.

Ayrıca geçmişte yaşanan olaylar, yaşamımızda bugüne kadarki performansımız, yaptıklarımız, yapmadıklarımız, yapmak isteyip de yapamadıklarımız daha çok zihnimizi meşgul eder. Doğrusu bunun sonucunda pişmanlıklar da oluşabilir, hayal kırıklıkları da.. Sonuçta hepimiz isteklerimizin tam ve eksiksiz gerçekleşmesi için çırpınıyoruz, yaşamın doğal dürtüsü bizleri buna zorluyor. ü

Hepimizin hayatında tam olmayan şeyler var, farklı olmasını istediğimiz şeyler var. Bunlara kafa yordukça kendimize ve hayatımızdaki insanlara not veriyoruz, yani performans değerlendirmesi yapıyoruz, öyle değil mi? Gözümüze batan eksikler, fazlalar ise duygularımızı harekete geçiriyor. Kimi yaptıklarımız için mutlu oluyoruz, kendimizi tebrik ediyoruz, helal bana diyoruz.. Fakat kimi yaptıklarımız veya yapmadıklarımız için kendimize kızıyoruz. Farklı olmalıydı diyoruz, değil mi?

Merkür yengeçteyken işte bu türden iç hesaplaşmalar olacaktır.

Pişmanlıkların olmadığı, kendinize ve sevdiklerinize tam not verdiğiniz bir hayatınız olsun.

Güzellikler diliyorum 🍀

Tek Soru – 150₺

Soru sorun; cevabı ses kaydı olarak bizzat benden dinleyin.