Astrolojik Analizler1 Mayıs'ın Astrolojik Analizi

Mayıs 1, 2014by Zafer Ceyhun2

Astroloji, zamanın değişken bir ruha sahip olduğunu öğretir. “Aynı nehirde iki kez yıkanılmaz” deyişi, zamanın ruhunu bilgece anlatır. Tıpkı nehirler gibi, zaman da aktıkça yeni bir ruha bürünür. Astroloji, zamanın ruhunu şöyle açıklıyor: güneş sistemimizdeki gezegenlerin anlık konumu, zamanın ruhunu belirler ve biliyorsunuz, gezegenler döner döner döner… 1 Mayıs 2014‘ün ruhuna gelince: Hak ve adalet arıyor, inançlarımızı savunuyor, mücadele ediyoruz. Nedenini anlamak için yüzümüzü gökyüzüne çevirip, MARS’a bakalım. Aslında başka çok güçlü etkileşimler de var ancak biz bu yazıda mars üzerinden 1 Mayıs’ı anlamaya çalışalım.

Mars Etkisi

Mars, istediğimizi elde etmek için cesaretle ilerlememizi sağlar. Bugün mars terazi burcunda, yani eşitlik ve adalet için cesaretle ilerlememiz için içimizde coşkulu bir enerji var. Ayrıca, mars gerileme (retrograde) durumunda ki, bize geçmişte yaşadığımız haksızlıkları hatırlatıp öfkeyle ayağa kalkmamızı istiyor. Mars’ın 1 Mayıs 2014 etkisi bununla sınırlı değil! Bireysel ve toplumsal dönüşüm yaşadığımız çok çok önemli bir dönemeçteyiz. Hadi gelin, birlikte aşağıdaki başlıklara inelim, size nedenleri anlatacağım 🙂

Mars-Jüpiter Karesi

Mars-jupiter etkileşimlerinde, gündemin ilk sırasına inançlarımız, bakış açılarımız ve hayat görüşümüz yerleşir. Bugün, mars ile jupiter kare pozisyonunda: iki gezegen kare yaptığında, yerleşik düzeni bozmaya yönelik bir enerji oluşur. Bu enerji son derece pragmatiktir, sorunu tespit edip harekete geçer ve bir çözüm üretir. Bunun anlamı, görüşlerimizi ve inançlarımıza yönelik bir tehdit algımız varsa, onları korumaya, savunmaya hazırız. Hakkımızı savunacak ve kendimiz/toplumumuz için faydalı bir çözüm üreteceğiz.

Mars-Uranüs Karşıtlığı

Mars-uranüs etkileşimlerinde, gündem özgürlüklerimizdir. Bugün, mars ile uranüs karşıt pozisyonda: iki gezegenin karşıtlığı halinde, aynı anda her ikisinin temsil ettiği enerjilerin etkisi altına gireriz ve ikisinden de vazgeçemeyiz. Bir tahterevalli hayal edin. Bir ucunda birinci enerji, diğer ucunda ikinci enerji var. Birisi aşağı inerken diğeri yukarı çıkıyor. Peki şimdi ne yapacağız? Aşağı ineni yukarı çıkaracağız elbette 🙂 1 Mayıs 2014 için bunun anlamı; mars’ın yaydığı, herkes için eşitlik ve adalet enerjisiyle, uranüs’ün yaydığı bireysel bağımsızlık enerjisinin tahterevallinin iki ucunda oturuyor olduğudur. Meydanlarda toplumsal hak ve adalet arayışındaki herkes, aynı zamanda bireysel özgürlüklerine sahip çıkıyor. Bugün, uranüs koç burcunda. Bunun şerefine size birini tanıtayım: Cesar Chavez. Arizona/Amerika’da tarım işçisi bir ailede doğdu ve Amerika’nın en önemli işçi hakları savunucusu olarak tarihe geçti. Doğduğu gün, uranüs koç burcuna girmişti 🙂

Mars-Pluto Karesi

Mars-pluto etkileşimlerinde, gündeme iki muhatabı olan bir konu girer: hayatta kalmak için savaşan ve ele geçirmek için saldıran. Şöyle düşünün: aslan ile zebranın binlerce yıllık ölüm kalım mücadelesi, mars-pluto etkileşiminin dünyadaki yansımalarından biridir. Bugün mars ile pluto kare pozisyonunda: zebra hayatını kurtarmak, aslan ise zebrayı öldürüp yemek istiyor; “kare, fayda odaklıdır” demiştik. Hak arayanlar tarafından bakalım: birikmiş öfke açığa çıkacak, kesin çözüm almak için kararlı bir duruş göreceğiz. Onlar, hakları olduğuna inandıkları eşitlik ve özgürlüğü kendi elleri ile yaratmak istiyorlar. Bunu, hak ve adaletin ölüm kalım mücadelesi, hayatta kalma çabası olarak görüyorlar. Devlet tarafından bakalım: mars-pluto hem gerçek hem tüzel kişileri etkiliyor, bu nedenle devlet de kararlı bir duruş sergiliyor, saldırı altında olduğunu hissediyor ve hakkını aramak için gösteri yapanları, kendi varlığına yönelik bir tehdit olarak algılıyor. Yani her iki taraf da aynı savaşı verdiğini düşünüyor.

SONUÇ

Mars’ın konumu ve diğer gezegenlerle etkileşiminin 1 Mayıs 2014 üzerine etkilerini sıraladık. Şimdi, en alta bir çizgi çekip hepsini toplamanızı istiyorum. Çıkan sonucu değerlendirmek için lütfen 10 saniye gözlerinizi kapatın ve düşünün. Şimdi, televizyonu açıp haberleri izleyin.
Umuyoruz ki, hem bireysel hem de toplumsal bilincimizin kaçınılmaz bir dönüşüm sürecine girdiği 2011-2015 yılları, bizlere ve bizden sonra gelecek nesillere, yani çocuklarımıza, daha iyi koşullarda yaşama yolunu açar.
Hem 1 Mayıs hem de Regaib Kandili kutlu ve mutlu olsun.
]]>

2 comments

 • sera

  Temmuz 2, 2015 at 1:55 am

  Hayatımda ilk kez yorum yazıyorum..yazılarınızı ve hatta yorumlara cevaplarınızı yaklaşık bir yıldır ve artık diyebilirim ki merakla takip ediyorum..içtenlikle tebrik ederim..kullandığınız görselleri de yazılarınız kadar etkileyici buluyorum ve sizi çevremdeki herkese tavsiye ediyorum ki “astroloji mi!!!” diyen bir çevrem var.. Artık birşeyler yazmanın ve teşekkür etmenin zamanı geldi diye düşünerek ve kendimi de aşarak yazıyorum.. Anladığım kadarıyla farklı bir alanda eğitiminiz var.. Astroloji alanında nasıl oldu da bu denli iyi yetiştirebildiniz kendinizi? Sosyal meselelere de astrolojik olarak yaklaşmanız çok yerinde olmuş.. Ancak hiç yorum almamış olmasına şaşırarak burada yazmak istedim.. Türkiye Amerika örneği üzerinden yaptığınız açıklamaya bayıldım..Umarım çok başarılı olursunuz.. Yengeç burcu olarak kendi yaşamımı özellikle 2008 sonrası açıklamalarınız üzerinden kavrayabildim..Bana kalsa yaşam savuruyor sadece der geçerdim.. 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 2, 2015 at 2:22 am

   çok tşk ederim 🙂 zaman ayırıp teşekkür etmek için yorum yazmanız büyük incelik…
   tespitiniz doğru, eğitim alanım astroloji değil, kendim öğrendim ve zaten Burcuna Göre bu sebeple çok farklı.
   Türkiye’de astroloji yazanların büyük kısmı İngilizce bilmiyor ve İngilizce bilmemek malesef derinlikli bilgiye ulaşamamak demek, bu konuda ben şanslıyım, birçok kaynak okudum, ki en çok da psikanaliz deneyimini astroloji ile birleştiren yazarlardan notlar aldım..
   Burcuna Göre okurları da çoğunlukla bunun farkındalar, sizin gibi istisnai kişiler de sırf bu nedenle tşk ediyorlar 🙂
   her zaman beklerim, yazmaya devam edeceğim.
   sevgiler, Ceyhun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin