Astroloji RehberiMerkür Gerilemesi

Haziran 4, 2014by Zafer Ceyhun61

Merkür Retrosu ya da Merkür Gerilemesi, bu gezegenin yörüngesinde dünya ile benzer hizaya gelmesi ile yaşanır. “Retro Nedir” başlıklı yazımı mutlaka okuyun, bu yazının sonunda yer alan “Retro” etiketine tıklayıp ulaşabilirsiniz. Astrolojide Merkür’ün özelliklerini okumanızı da öneriyorum, yine bu yazının sonunda yer alan “Merkür” etiketine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

MERKÜR GERİLEMESİ

Merkür, her yıl 3 defa, yaklaşık 20 gün boyunca gerileme sürecine girer. Örneğin 31 Ocak 2014’te Merkür balık burcunda iken Retro hareketine başladı ve 13 gün sonra balık burcundan kova burcuna geriledi.

Merkür, her yıl 3 defa Retro olur demiştim ya, hemen önemli bir ASTROLOJİ İPUCU vereyim: Merkür, bir yıl içinde, hemen her seferinde aynı grup burçlarda (hava, ateş, su, toprak) geriler. 2015 yılında hava grubu burçlarda gerileyecek: kova-ikizler-terazi.

MERKÜR RETRO ETKİLERİ

Merkür temel olarak alış-verişi (exchange) ve aktarımı etkiler. Bu nedenle;

 1. bilgi alış-verişi olarak niteleyeceğimiz iletişim, dinleme, konuşma ve bunları yöneten zihnimiz;
 2. şartların ve koşulların konuşulduğu müzakereler;
 3. müzakere sonucu oluşan anlaşmalar, anlaşmaların aktarıldığı belgeler, belgelerin alış-verişinin yapıldığı mail vb tüm araçlar;
 4. bu araçların bilgi aktarımına olanak sağlayan internet gibi veri alış-verişi yapılan teknolojiler;
 5. paranın el değiştirdiği her türlü ticaret;
 6. mekan değişimi gerektirdiği için seyahatler;
 7. emtia alış-verişi sağladığı için kargo vb gönderiler;

Merkür Retrosunun kapsama alınına girer. Retro dönemlerinde, saydığım tüm konularda bir sürtünme kuvveti oluşur; yavaşlamalar, gecikmeler, ertelemeler başlar ve sonucunda kızgınlıklar artar.

Bu kadar sanmayın, dahası da var 🙂

Merkür, ikizler burcunun temsil ettiği -yukarıda saydığım- alanlar dışında, başak burcunun temsil ettiği alanları da yönetir. Başak burcu, genel anlamda “birlikte çalışma prensibini” temsil eder. Bu nedenle, Merkür Retro olduğunda, mekanik ve elektronik çalışma prensibine bağlı her şeyde sorunlar ortaya çıkar. Arabaların aküsü biter, piller birden tükenir, cep telefonunuz garip bir şekilde bozulur.

Anlayacağınız, medeniyetimiz Merkür’ün kapsama alanı üzerinde yükselmiştir 🙂 ve Merkür Retro olduğunda büyük aksaklıklar yaşanır.

MERKÜR RETRO OLUMLU ETKİLERİ

Zihnimiz 2 katmandan oluşur: bilinç ve bilinçaltı. Merkür normal seyrinde iken, zihnimizin bilinçli yönü güçlüdür, Retro olduğunda ise bilinçaltı öne çıkar. Daha anlaşılır yapmak için, “Dolunay Astrolojisi” başlıklı yazımda verdiğim örnek üzerinden gideyim, bütünlük korunmuş olsun. Uçsuz bucaksız, hafif dalgalı bir okyanusta, tek başınıza bir sandalda olduğunuzu hayal edin. Etrafta gördüğünüz tek şey dalgalı okyanus, değil mi? İşte bu gördüğünüz bilinçtir. Ancak hikayenin görünmeyen bir yönü vardır: okyanusun dibinde, yüzeyde gördüğünüz dalgaların oluşmasına neden olan güçlü okyanus altı akıntılar vardır, tıpkı Amazon nehri gibi okyanus tabınında belirli yönlerde akarlar ve sonuçta yüzeydeki dalgaların şiddetini ve yönünü belirlerler. İşte bu akıntılar, bilinç altıdır.

Merkür Retro olduğunda, bu akıntılar yüzeye çıkar ve yüzeyde akmaya başlar. Sonuçta siz, küçük sandalınızın içinde akıntıların merhametine kalırsınız. Hangi akıntıya kapılırsanız, o yöne gidersiniz.

Herkesin bilinç altı açığa çıktığı için, eski arkadaşlar aramaya başlar, eski sevgilinin mesaj atacağı tutar, ya da siz bunları yapmak istersiniz. Ayrıca, eski anlaşmazlıklar da yeniden gündeme gelir.

Peki bunun olumlu yönü ne olabilir?

Zihninizin derinliklerinde her zaman var olan ve Merkür Retro değilken dahi sizin düşünce tarzını ve davranışlarınızı belirleyen bilinç altınızı anlama fırsatı bulursunuz. Geçmişte kızıp içinize attığınız, sizi üzdüğü için unutmak istediğiniz, başarısız olduğunuz için kendinize küstüğünüz, zayıf/iradesiz olduğunuz için öfkelendiğiniz her şey birden su yüzüne çıkar. Bu nedenle, Merkür Retro dönemleri, kendinizi keşfetmek için kusursuz dönemlerdir.

Kapatın televizyonu, randevularınızı bir süre iptal edin, bir kırtasiyeye gidip kendinize güzel bir defter, Retro havasına yakışacak özel bir kalem alın ve yazmaya başlayın. Ne mi yazacaksınız? Kendinizi yazın! Geçmiş deneyimlerinizden çıkardığınız sonuçları, düşüncelerinizi, başarılarınızı, başarısızlıklarınızı, kavgalarınızı…

MERKÜR RETRO OLUMSUZ ETKİLERİ

Merkür etkileri başlığı altında sıraladığım, Merkür kapsama alanına giren konularda YENİ hiç bir işe girişmeyin. Örnek:

 1. bilgisayar almayın
 2. internet/gsm hizmeti aldığınız firmayı değiştirmeyin
 3. araba almayın/satmayın
 4. anlaşma yapmayın (sözlü olarak evet/hayır bile demeyin, erteleyin)
 5.  unutkan olabilirsiniz, odaklanmaya çalışın
 6. zorunlu değilse seyahate çıkmayın
 7. sorunlu kişilerin telefonlarına çıkmayın

Siz mantığı anladınız, gerisini size bırakıyorum.

Ben, yine farklı/sıra dışı bir şey yaparak, size Merkür Retro‘yu olumlu kullanma fırsatının kapılarını da aralamak istedim. Kavgasız gürültüsüz geçmesini dilerim ama biliyorum ki kolay olmuyor 🙂

Yolunuz açık olsun.

MERKÜR RETRO İPUCU

Eğer çatışma yaşanacaksa yaşanır, “aman dikkat edin kavga etmeyin” demiyorum. Ancak, öfkenizin sebebi, bilinç altınıza ittiğiniz öfkenin açığa çıkmasıdır, en azından bunu hatırlayın.

]]>

61 comments

 • Pingback: Oğlak Burcu: Ocak 2015 | Burcuna Göre

 • Pingback: Yay Burcu: Ocak 2015 | Burcuna Göre

 • Pingback: Akrep Burcu: Ocak 2015 | Burcuna Göre

 • Pingback: Terazi Burcu: Ocak 2015 | Burcuna Göre

 • Yıldız

  Ocak 9, 2015 at 1:51 pm

  Merhaba,
  Bilinçaltımız açığa çıkıyorsa gerileme döneminde bilinçaltı telkinlerini dinlemek yararlı mı / zararlı mı olur acaba?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 9, 2015 at 2:04 pm

   hipnoz terapisinden mi bahsediyorsunuz, ya da regresyon?

  • Yıldız

   Ocak 12, 2015 at 11:15 am

   Merhaba,
   Subliminal Telkinler bahsettiğim 🙂

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 12, 2015 at 4:31 pm

   Bu dönemde bilinç altı her zamankinden daha receptive (geçirgen, etkileşime açık) olmuyor, tabi ki kesin bir cevap vermem kolay değil ama kendi deneyimlerime göre “hayır” diyorum 🙂
   sevgiler.

 • Damla

  Ocak 10, 2015 at 9:24 am

  Merhaba;
  Yorumlarinizi dikkatle okudum bu zamana kadar nasil fark etmemisim su an kendime kiziyorum:)19/08/1984 13:00 aslan burcuyum 10 ocak saptamaniza kadar yorumlariniz tutuyor.Aslan burcu olarak kolay sureclerden gecmedigimiz net.Sormak istedigim su merkur gerilemelerinde genellikle yeni baslangiclar tercih edilmiyor mevcut bir isi sonlandirmak da yeni bir baslangic sayilir mi?
  İyi calismalar

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 10, 2015 at 5:12 pm

   Damla hanım öncelikle aramıza hoş geldiniz, en doğru doğru yere geldiniz 🙂
   merkür gerilemesinde işi bırakmak da önemli bir karardır, eğer bu kararı daha önce aldıysanız daha az sorun olur ama yine de en iyisi gerileme bittikten 10-15 sonra adım atmaktır.
   sevgilerimle, Ceyhun.

 • As

  Ocak 15, 2015 at 6:14 pm

  Merhaba inanılmaz doğru ve anlaşılır yazılarınız tebrik ederim astroloji danışmanlığı yapıyormusunuz

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 15, 2015 at 8:05 pm

   Merhaba,
   öncelikle tşk ederim 🙂 henüz başlamadım ama planlıyorum diyelim..takip etmeye devam edin lütfen, başladığımda bilgi vereceğim mutlaka.
   sevgiler,

 • sevgi

  Ocak 27, 2015 at 8:03 pm

  o kadar güzel yazmışsınız ki bilginize aklınıza ruhunuza sağlık teşekür ederim sağlıçakla kalın

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 27, 2015 at 8:22 pm

   Sevgi hanım merhaba,
   ilginiz ve beğeniniz için çok tşk ederim 🙂
   Ceyhun

 • Mehtap

  Mayıs 14, 2015 at 9:03 pm

  Ceyhun bey 29 derece asc ikizler isek merkür gerilmesini 12. Evde yaşıycaz o nedenle yengeçe olan etkileri mi okumalıyız? Ve de geçen hafta biten ilişkiler de dönüş bu dönemde olabilir mi,çok sevgiler emeğinize sağlık

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 14, 2015 at 9:06 pm

   Mehtap hanım merhaba, hiç yükselenle uğraşmayın, burcunuza göre okuyun. sevgiler 🙂

 • nukhet tavukcu

  Mayıs 14, 2015 at 9:05 pm

  Ceyhun bey, ne kadar guzel yazıyorsunuz, okudukca astrolojıyı daha cok sevıyoruz sag olun var olun bızlerı hep bılgılendırın yay ve yukselenı yay olan burclar ne zaman ohhh dıyecek yazarmsınz cok bunaldım bu aralar,sızı sevıyoruz ve ılgıyle takıp edıyoruz HAYIRLI GUZEL GUNLER

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 14, 2015 at 9:08 pm

   Nukhet hanım merhaba,
   yay, başak, balık, ikizler burcu olan herkes için aslında zorlu süreçler bunlar ve kısa sürede bitmeyecek…
   son yazılarımı okuyun henüz okumadıysanız, cevaplar verdim bir kısmına.
   sevgiler

 • Elif

  Mayıs 14, 2015 at 9:09 pm

  Benim 4 aydir calistigim bir isim var patronum bana yeni bir is daha vericek bu isi bir aydir konusuyoruz ve haziranin 1 basliyacam Peki merkür etkisi olur mu acaba bu is icin imza atmadim 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 14, 2015 at 9:43 pm

   Elif hanım merhaba,
   bu durumda yorum size ait olmalı, sizce nasıl olur?

 • Gökçe

  Mayıs 14, 2015 at 9:21 pm

  Ceyhun Bey yine harika bir tespit yapmışsınız. Bugün bir arkadaşımla sohbet ederken beni uzun zamandır kararsız bırakan konulardan söz ettik. Aslında hayata bakış üzerine bir sohbetti ve uzun zamandır kararsızlığımı kendime bile bu kadar kolay itiraf edememiştim. Merkürün etkileri sanırım bunlar yanlış yorumlamıyorsam (:
  Aslan burcuyum, yükselenim yay. Her şeyin hayırlı bir şekilde olup bitmesini istiyorum. Değişim sürecini çok net hissettiğimi söyleyebilirim kendi adıma.

  Reply

 • deryaaa

  Mayıs 14, 2015 at 9:23 pm

  Ceyhun bey basak burcuyum 31 agustos 1991 01-05 arasi dogmusum basak dair hersey uyuorda gunes tutulmasi bana ask mesk veya hayatimda hic bir degisiklik yapmadi ruhsal anlamda cook duruldum sadece hersey den kacmak gibi cesaret kirikligi gecmisi tekrarlamama yeni baslangiclar is de ve duygusal yasamda gecmisi benzer seyler yasamamak gibi… yukselenim nedir sizce?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 14, 2015 at 9:44 pm

   derya hanım merhaba, bu hislerinizin nedeni tamamen Neptün..yakında yazacağım.
   sevgiler

 • yasemin

  Mayıs 14, 2015 at 9:24 pm

  Merhaba ben basak burcuyum çoğu dedinizi yaşıyorum.anlaşma yapmayın yazmışsiniz evet ya da Hayır demeyin bekleyin diyorsunuz .yeni bir is anlaşması yapmayı düşünüyorum .ve cok istediğim bir yer bana kötü olarak neden dönecek bunu anlamadım.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 14, 2015 at 9:46 pm

   Yasemin hanım merhaba, ben potansiyeli/olasılıkları söyledim, karar sizin.
   anlaşmayı yapın, sonuçlarını da bizlerle paylaşırsanız mutlu oluruz, kesin bir şey söylemek hiçbir zaman mümkün değildir.
   sevgiler

 • aysel

  Mayıs 14, 2015 at 9:25 pm

  merhaba Ceyhun bey 🙂 peki merkur retrosu doneminde eski sevgiliye donmek nasil bi sonuc dogurur? olumlumudur yoksa retro bitdikden sonra bitermi? aslinda iliski zaten eski retrolardan birinde baslamisti.

  Reply

 • Betül

  Mayıs 14, 2015 at 9:27 pm

  Zafer bey burcum terazi, yukselenim akrep acaba bu retro ve retro sonrası beni nasıl etkileyecek gerçekten bunaldım bir çok şeyi bırakmak istiyorum.. o kadar yoruldum ki..

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 14, 2015 at 9:49 pm

   Betül hanım merhaba,
   birçok yazı yazdım son zamanlarda, 2015 yılının tamamını da özetledim Aralık sonunda, okuyun mutlaka.
   sevgiler

 • melek

  Mayıs 14, 2015 at 9:32 pm

  Merhaba ceyhun bey ben bir ev almak icin ugrasiyorum gecen hafta pazartesi gun ev icin anlastik simdi kredi icin ugrasiyorum bu evide kacirmak istemiyorum bu donem alirsam benim icin kotumu yani yardimci olursaniz sevinirim.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 14, 2015 at 9:51 pm

   Melek hanım merhaba,
   sağlıklı mutlu günlerde oturmanızı diliyorum.
   zaten almışsınız, üstüne konuşmanın faydası olmaz.
   sevgilerimle

 • sabırsız koç

  Mayıs 14, 2015 at 9:38 pm

  neyse ki koç’um dermişim 🙂

  Reply

 • Belgin özel

  Mayıs 14, 2015 at 9:43 pm

  Merhabalar. Öncelikle yazılarınız için teşekkrler. Ben bir şey merak ediyorum. Yay burçları için bu süreç özellikle merkür gerilemesi ve satürün olayı sadece olumsuz mudur? Ben çalışmaktan ve yorulmaktan korkmuyorum ama emeklerim mi ziyan olacak? Ya da iş mi bulamayacağım? Bu şekilde bir etkilenme mi olacak? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 14, 2015 at 10:15 pm

   Belgin hanım merhaba,
   ne Merkür ne de Satürn mutlak olumsuz ya da mutlak olumlu değildir..getirdikleri enerjiye nasıl tepki vereceğinize bağlıdır.
   sonuçta herkes benzer etkiler altında kalıyor, kimi yaylar zengin, başarılı ve mutlu oluyor; kimi ise yerinde sayıyor.
   astroloji “mutlak sonuç” vermez çünkü hayatta öyle bir şey yok..
   olay bizlerde bitiyor 🙂 sevgiler

 • Elif

  Mayıs 14, 2015 at 9:49 pm

  Umarim beni hic etkilemez 🙂 🙂 🙂

  Reply

 • Burcu y.

  Mayıs 14, 2015 at 10:10 pm

  İyi günler zafer bey. Yazılarınızı çok uzun süredir takip ediyorum. Son zamanlarda benimde aklıma takıldı bir şey sormak istiyorum. Ben 11 kasım 1993 dogumluyum gece yarısı 12:30 -01:00 arasi doğmuşum. Acaba yükselenim aslan mı başak mı? Her sitede farklı gösteriyor emin olamadım.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 14, 2015 at 10:17 pm

   buna kendiniz kolayca cevap verebilirsiniz Burcu hanım: yükselen aslan dışa dönük, coşkulu, canlı, saygı görmeyi talep eden, lider ruhlu ve cömert olur.
   başak ise aslanın aksine utangaçtır, tepkileri daha sakindir, enerjisi içe dönüktür, zor beğenir, hepsinin alnı geniştir.

 • Burcu Y.

  Mayıs 14, 2015 at 10:13 pm

  Merhaba Zafer Bey. Yazılarınızı uzun zamandır takip ediyorumSormak istediğim bir şey var. 11 kasım 1993 gece 12:30 ve 01:00 arasi doğmuşum, acaba yükselenim aslan mi başak mı her sitede farklı gösteriyor. Pek Umursamıyordum açıkçası ama merak etmeye başladım. Teşekkür ederim. 🙂

  Reply

 • esra

  Mayıs 14, 2015 at 10:27 pm

  İki gün içinde araba almayı planlıyoruz. Bu etkiler bunun içinde geçerlimi acaba Ceyhun bey. Aralık ayındakini çok zor geçirmiştim..bu arada yay burcuyum.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 14, 2015 at 11:38 pm

   evet geçerli Esra hanım.

 • Asli

  Mayıs 14, 2015 at 10:29 pm

  Merhaba Ceyhun bey ,oncelikle 10 haziran ikizler burcuyum ve 1-2 ay once bir us gorusmesinin sonucunu bekliyorum aslinda olumlu oldugunu gecen hafta ogrendim fakat su siralar cevaben teklif bekliyorum ve sonrasinda geriye benim evet demem kaliyor bu surecin retroya denk gelmesi cok iyi olmadi. Bir ikizler burcu olarak bu durumda anlasma icin dogru zaman degil mi?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 14, 2015 at 11:41 pm

   Aslı hanım merhaba,
   kesin bir şey söylenemez ancak bir tahmin edeyim sizin için:
   1- teklif beklediğinizden geç gelecek
   2- tahmin ettiğinizden farklı şartlar sunulacak
   3- vaz geçecekler
   4- başladığınızda beklediğiniz ortamı bulamayacaksınız
   5- her şey yolunda gidecek
   cevabı zaman verecek. son şıkkı yaşamanızı dilerim.

 • Asli

  Mayıs 14, 2015 at 10:34 pm

  Merhaba tekrar ,10/06/1980 saat 14:00 dogumluyum yukselenim terazi ay burcum aslan biliyorum dogrumudur ? Dogum haritami merak ediyorum aslinda . Yazdiklarinizi dikkatle okuyorum ve kenfi lehime cevirmemde cok faydali oluyor tesekkurler

  Reply

 • derya

  Mayıs 15, 2015 at 12:26 am

  Merhaba Ceyhun bey..valla arabamizi bile Merkur gerilemesi olmadan aldik aldik almadik gerileme bitene kadar alamayiz dedim ve 7 mayista aldik 😀 takipteyiz 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 15, 2015 at 3:01 pm

   iyi günlerde kullanın Derya hanım, en doğrusunu yapmışsınız 🙂

 • zubeyde

  Mayıs 15, 2015 at 9:31 am

  Selamlar olsun…
  Iyi ki bu siteyi kesfettim iyi ki sizi tanidim.tanidim diyorum cunku sizin bu yazdiklariniz bana kilavuz oluyor ve etkileri de birebir ayni.bir konuda da sizinlw paylasim yapmak isterim.
  25.09.1988 terazi burcu yukselenim de oglak..
  Hayat bana mi zor bilmiyorum.gectigumiz son 6 yilda inanilmaz seyler yasadim manevi olarak..is okul maddi manevi..
  Ama ben tam bir savasciymisim sartlari zorlamakta ustume yok yuksek lisansa da basladim.
  Ama hep tek basima..birkac destekleyen insan disinda..her yaptigima bir kulp takarlar..biri cok guzelsin der digeri yuzunde sivilce cikmis..
  Okulum bittiginde sektor degistiricem insallah.ona bile nasil yapacaksin?? Ne olacak vs yorumlar….
  Haliyle hep bir tas koymalar..şunu soylemek istiyorum bunlar bende o kadar birikti ki artik kimseye yav he he demiyorum.tepkimi koyuyorum. Sen kimsin? Diyebiliyorum.ve eyvallahim kalmadi.ben iyiyken yanimda olan dostluklar istemiyorum.sevmedigim sahte olan insanlarla muhatap olmuyorum ama cok cevrem var herkesi tanirim ve severim yeter ki samimiyet olsun.
  Cok uzun oldu umarim okursunuz da acaba tabii ki kendimi sorguluyorum.bu bir donusum surecimiydi? Aslinda ben tam olarak boylemi olmaliyim.sizden ricam bu zorluklar bu mucadelede artik guzel enerjiler olacak midir??
  Tesekkurler..

  Reply

 • nevin

  Mayıs 15, 2015 at 10:54 am

  ceyhun bey merhaba. sizin bu yukarıda anlattığınız gergin ve kavgalı durumu malesef ben yaşadım ancak gectiğimiz hafta oldu. Ancak yazınızda retro yeni başladı diye anlıyorum? benim yaşadığım durumun erken olması retro ile ilgili mi? yani retro 1 hafta oncede etkisini göstermiş olabilir mi diye sormak istedim.tesekkurler

  Reply

 • leman

  Mayıs 15, 2015 at 11:57 am

  yine mükemmel bir yazı, mükemmel bir örnek…emeğinize sağlık

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 15, 2015 at 3:00 pm

   tşkler Leman hanım, siz de sağ olun.

 • Merve

  Mayıs 15, 2015 at 3:35 pm

  Yureginize saglik Allah uzun saglikli omurler versin size.merkur retrosu hangi zaman icin gecerli?hazirana kadarmi?

  Reply

 • Ayse

  Mayıs 15, 2015 at 6:46 pm

  Merhabalar Ceyhun bey, ben ögrenciyim ve uzun zamandir diploma tezime baslamak istiyorum, birtürlü basliyamamisdim. Bu hafta bir hoca ile görüsdüm, onda tezime basliya bilceyimi yani ondan bir konu alabilceyimi ve yazabilceyimi söyledi. Bu beni nasil etkiler peki?
  Cok tesekkürler
  Ayse

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 15, 2015 at 7:45 pm

   Merhaba Ayşe hanım,
   sorunuzun kesin bir cevabı olmasa da şunu söyleyebilirim:
   gerileme etkileri başladığında, bir süredir ertelediğimiz, yapmak isteyip de yapamadığımız şeyleri yapmak isteriz. siz de bunu yaşamışsınız.
   bu dönemlerde genelde yeterince düşünülmeden, hızlıca kararlar alırız, sonuçta işlerin ters gitme ihtimali artar.
   mutlaka kötü mü sonuçlanır, hayır. astroloji hiçbir zaman kesin bilgiler vermez zaten, potansiyel olanı söyler.

 • Ayse

  Mayıs 15, 2015 at 9:23 pm

  Cok tesekkür ederim Ceyhun bey. Merkür gerilmesinde yeni birseyler, örnegin anlasmalar yapilmamasi tavsiye edildiyi icin sormusdum. Sonucta bende Diploma tesim icin bir adim atiyorum. Merkürden dolayi zorlanirmiyim diye düsünmüsdüm.

  Reply

 • esra

  Mayıs 19, 2015 at 10:43 pm

  Abov yeni bilgisayar aldim kargoda. İnşallah bozuk çıkmaz ay moralim bozuldu. Teraziyiz esimle ben. Bizi de etkiyormu bu retrotik faaliyetler? 🙂

  Reply

 • Begüm

  Mayıs 20, 2015 at 12:28 am

  merhaba Zafer Bey 5 aydır uğraştığımız bir satış işimiz var. Yarın Konu ile ilgili yeni bir avukatla anlaşma yapacağız. Merkür retrosu bu Süreci olumsuz olarak etkiler mi ??? Teşekkürler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 20, 2015 at 1:01 am

   olumsuz etkileme ihtimali var. 2 örnek vereyim:
   1- avukatınız ileriki aşamalarda taahhüt ettiği şeyleri yapmayabilir, sözünü tutmayabilir.
   2- haziran ayında başka bir avukatla tanışırsınız ve keşke o avukatla anlaşmaya yapmasaydık, bu daha iyi olurdu dersiniz.
   gibi bugün hesaplanandan farklı sonuçlar alınabilir..
   alınır demiyorum, alınabilir diyorum..
   astroloji kesin bir şekilde “şu olacak” demez, “şunların olma ihtimali artar, şunların ihtimali azalır” der.
   sevgiler

 • Pingback: Ocak 2016 Neden Farklı ve Zorlayıcı Geçiyor?

 • merwe

  Ocak 28, 2016 at 7:35 pm

  Anladığım kadarıyla Merkür retro sürecinden ileri hareketine dönerken bir durma yaşıyor. Tam randımanlı ileri harekete geçmesi kaç gün sürer?

  Reply

 • Pingback: Merkür Gerilerde Ben Durur Muyum? – ASLIHANOLOJİ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin